SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
ЗD номерний знак: відповідає вимогам стандартів чи не відповідає? Їхнє використання – порушення ПДР чи ні?

Чимало оголошень про виготовлення номерних знаків у форматі ЗD переконують, що вони відповідають встановленим вимогам ДСТУ. Але чи дійсно це так? Пояснює патрульна поліція Львівської області.

Пункт 4.3 ДСТУ 3650:2019 “Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови” чітко говорить про те, що ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі. Натомість спосіб виготовлення 3Д номерних знаків передбачає нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку.

Висновок: 3Д номерні знаки не відповідають встановленим вимогам ДСТУ 3650:2019. Щодо Правил дорожнього руху. Відповідно до пункту 2.9 “в”, водієві забороняється керувати транспортним засобом з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів. Таку ж норму містить і КУпАП, де передбачено і відповідальність (ч.6 ст. 121 КУпАП) – штраф 170 грн.

За вчинення ж такого правопорушення вдруге протягом року – штраф 255 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

А тепер запитання до вас: чи вартує краса номерного знаку невстановленого зразка притягнення до адміністративної відповідальності?

Не порушуйте і бережіть себе.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.