Warning: getimagesize(https://www.smartnews.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/6836256d-577e-491c-b3c5-13d38fd7ecd3-576x1024.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ds001/smartnews.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

Випускний-2020 відділом освіти Червоноградської міської ради запланований на 26 червня.
Часу ще вдосталь, але багатьом одинадцятикласникам та їхнім батькам, які готуються до цієї події, здається, що горить під ногами земля. Нарівні з тим, аби якнайкраще здати зовнішнє незалежне оцінювання, вступити на бюджетну форму навчання, їх думки і дії снують навколо випускного. Де святкувати – майже у всіх уже визначено, а от що вбрати, кого запросити, яке меню і якою має бути «фішка» свята – ще активно обговорюють. І, головне, у які кошти усе це обійдеться. Червоноград має традицію, якій вже більше ніж чотири десятиліття – загальноміське свято випускників на центральній площі міста. А далі кожен випускний клас сам визначає, яким буде його продовження. І щоразу гучніше звучать думки – а чи потрібно усе це?! Яким хочуть бачити випускний у школі, «Новини Прибужжя» запитали у майбутніх учасників дійства – одинадцятикласників, їхніх батьків та педагогів.

Лілія ДЕЩАКІВСЬКА, голова батьківського комітету ЧСШ №8, мама випускниці:

– Я вважаю, що випускний, це є урочиста подія дитини і він має бути. Готуємося до випускного нашої донечки, як усібатьки. Вважаю, що це свято не тільки дитини, а й усієї родини, всього міста. Усі збираються на площі, всім цікаво подивитися на наших хлопців та дівчат – які вони гарні, щасливі, дорослі. Свято справді збирає дуже багато дітей, молоді, старших людей, які хочуть подивитися навипускників. Їх привітає міський голова. Бо вони є гордістювсього Червонограда, гордістю усіх шкіл, батьків. І неважливо, яке на випускниці плаття, головне, щоб було зручно, пасувало, додавало впевненості. Задовго обговорюючи закінчення школи, наші діти думали, що, можливо, краще кудись поїхати у подорож замість святкування випускного. Не пропускаючи загальноміської ташкільної урочистостей. Все ж, більшість схилилась до того,що треба традиційно піти на загальноміське свято, отримати атестати в рідних шкільних стінах, вшанувати своїх вчителів. А опісля продовжити у відпочинковому закладі. Два випускних класи нашої восьмої школи святкуватимуть разом, хоча попередньо планувалось окремо. Діти між собоюдружать, тому це правильно і дуже тішить. Доєднаються доних і ті, хто пішов зі школи після дев’ятого класу. Бажаю усім випускникам Червонограда успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання, гарно відзначити закінчення школи, вступити в омріяні вищі учбові заклади, а також здійснення найсміливіших мрій!

Анна ІВАНУСА, випускниця ЧЗШ №9, президент учнівськогосамоврядування школи двох попередніх навчальних років:

– Наш клас, в якому тридцять троє учнів, спочатку думав ітина площу, щоб взяти участь в загальноміському святі випускників. Але коли почали усе детально обговорювати, то погодили, що гроші, витрачені на плаття, макіяж, манікюр, зачіски, сумочки, туфлі, костюми і взуття хлопцям, на бенкет після загальноміської церемонії можна використати більш розумно. Наприклад, поїхати в подорож за кордон. Так і вирішили. Нас підтримали наші батьки та класний керівникОльга Василівна Лемеха. Наш тур розпочинається 24 червня, плануємо відвідати Нідерланди. Чотири чи п’ять днів перебування за кордоном обійдуться нам орієнтовно в 300 євро на особу. Сподіваємося, що ніякі обставини не завадять нам гарно подорожувати. Ніяких урочистостей, привітань від вчителів, сліз розчулення батьків, концерту не буде в нас і в школі. Атестати заберемо в робочому порядку. Цей момент ми обговорили з більшістю педагогів, які нас навчали, батьками – вони підтримують. Сподіваюся, що наступні випускні класи червоноградських шкіл на нашому прикладі побачать, що святкувати закінчення школи можна по-іншому, з більшою користю для власного розвитку. А показ випускних вбрань на площі перед усім містом – це абсолютно несучасно. Ми не проти тих класів і шкіл, які ідуть на площу, потім – на бенкет, поважаємо їх вибір. Все ж, сподіваємося, що випускний клас дев’ятої школи 2020 року надихне наступних за нами одинадцятикласників не обмежуватися випускним на площі, а побачити світ.

Мама випускника (не захотіла називатися публічно):

– Випускний цього року проходитиме, як і в попередні роки. Наразі нічого не змінилося. Як завше, батьки ще два-три роки тому замовили ресторан для забави, дехто на випускні витрати навіть бере кредит. Знайома розповідала, що однамама брала кредит, щоби купити доньці плаття. Коштувало воно 1000 доларів. Скажіть, мають люди здоровий глузд?! У попередні роки, знаю, вже йшлося, аби не проводити випускний на площі. Але вставало кілька галасливих батьків, які казали, що все життя мріяли побачити своїх доньок у випускних сукнях на центральній площі міста. Так, це гарно. А чи хтось подумав, що у інших нема грошей не те що на нову сукню, а на елементарне. Мудро роблять люди, котрі відмовляється від того, що не по силі і не до вподоби. Але таких меншість. Ніхто не хоче слухати, що в країні, в якій триває війна, робити такі гучні випускні – в дорогих відпочинкових комплексах, з дорогим одягом, подарунками – це, щонайменше, не цінувати тих, хто на Сході. Нема авторитетів, які б сказали: «Не робіть цього, війна в країні, це і великі гроші – марнотратство». Приходять, щоб подивитися випускний, люди з міста, окуповують всі магазини поблизу, апотім по усьому периметру центру валяються пляшки. На кого думають? На випускників, хоч, може, і не вони винні. Або стоять люди на площі, священик говорить якесь коротеньке напутнє слово, а хтось в той час за спинами відкриває чергове шампанське. Якщо жарко, то дівчатамліють, каблуки їм встрягають в ту смолу. Минулого року мудро поступила друга школа. Її випускники вийшли на площу у вишиваних нарядах – всі дуже гарні. Не було між ними змагань, в кого сукня краща чи костюм. Після площі поїхали в коротеньку мандрівку, а під вечір відсвяткували на дачі, яку запропонував хтось із батьків. Щасливі, веселі, нічого дурного не зробили, не влетіли у великі гроші.

Ольга ЛЕМЕХА, класна керівниця одинадцятого класу ЧЗШ №9, вчитель географії:

– Ще на початку минулого навчального року в актовому залі зібралися батьки, діти нашого класу, щоб обговорити майбутній випускний. Багато хто висловив свої пропозиції. Говорили довго. Нарешті встав один хлопець і каже: «Давайте зробимо так: підніміть руки, хто хоче їхати в тур за кордон, а хто хоче святкувати, як завжди?». Проти подорожі виступили лише кілька учнів. І батьки більшістю це теж підтримали.Додам, що зі своїм класом, починаючи від п’ятого, ми багато їздили по Україні, багато чого побачили. Ці подорожі дітей гуртували, спонукали розширювати знання в різних напрямках. Але хотілося побувати і в Європі, адже наша країна тримає туди курс, а, можливо хтось з нинішніхвипускників дев’ятої школи і навчатиметься за кордон. Я не проти загальноміського свята – воно завжди особливе, гарне, зворушливе. Але підтримую рішення моїх учнів – це їх свято і їм вирішувати. 

Руслана ВЕРЕСКУН, заступниця директораЧервоноградського навчально-виховного комплексу №10: 

– Цього року наша школа готуватиме програму загальноміського свята випускників, яке традиційно відбудеться на центральній площі міста. До деталей ми ще його не продумували. Але однозначно намагатимемося зробити свято урочистим, гарним, піднесеним. Але часу затягувати не будемо. Обов’язково з напуттями виступить священник і освятить випускників свяченою водою – хайідуть у світ широкий з Господнім благословенням. Слово міського голови, його вітання, вважаю, однозначно має бути. І прощальний вальс, без нього ніяк. Це моменти, які обов’язково будуть збережені. Дивлячись на наших дітей, бачу, що випускники дуже хочуть гарного свята з нагоди закінчення школи. Хочуть себе показати саме на центральній міській площі, подивитися на інших, прагнуть спілкування з ровесниками. Батьки їх підтримують. Інша справа, що на загальноміське святкування може повпливати погода.Позаминулого року був дощ, минулого – сонце, дуже жарко. Коли ж надворі комфортно, то це тільки додає настрою. В канву минулорічного свята гарно вписалися фотозони. Щороку збираємо батьків випускників і говоримо, що все має обійтися безпечно, етично, що за дітей відповідальні насамперед вони. Так само говоримо з дітьми, цього року у нас закінчують школу 23 учні, класний керівник Любов Михайлівна Бусько. І щоразу переконуюся, що наші випускники ідуть зі школи гарними молодими людьми. Тому дотримуюсь думки, що загальноміське свято випускників має бути. Можливо треба щось змінити, наприклад, хай би усі приходили у вишиванках, щоб батьки зайве не витрачалися. І маємо підтримати молодих в радості підготовки до випускного, вступу в доросле життя. Коли ж, відповідно до нового закону про повну загальну середню освіту, пройде реорганізація шкіл, то вже може і недоцільно робити випускніна площі. А поки що наші випускники готуються з натхненням, вони знають, що школа організовує загальноміське свято і активно долучаються. 

Марія КРЕЧКІВСЬКА. “Новини Прибужжя”

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.