Warning: getimagesize(https://www.smartnews.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/f0079a8a-ad49-47dd-a695-1cb60c1104af-1024x683.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ds001/smartnews.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

Учасники визвольної боротьби українців та їх нащадки в Червонограді об’єднані не тільки спільними спогадами, а й активною громадянською позицією. Червоноградське братство ОУН-УПА не обмежує свою діяльність виступами на міських урочистих заходах та участю у всеукраїнських і обласних національно-патріотичних зібраннях.
Важливою складовою діяльності братства його члени вважають просвітництво та збереження історичної спадщини. Репетиції співочої чоти «Нескорені» братства УПА та зустрічі учасників об’єднання здебільшого відбуваються у Червоноградському Народному домі в кімнаті громадських організацій. В рамках реалізації проєкту «Ветерани для громади: трансформація досвіду» за рахунок коштів Міжнародної організації з міграції та Євросоюзу у приміщенні встановили нові меблі і кондиціонер. А нещодавно в урочистій атмосфері кімнату громадських організацій Червоноградського Народного дому освятив настоятель церкви св. Йосафата отець Михайло Нискогуз.

В.о. станичного Червоноградського братства ОУН-УПА Петро Карапуда про плани організації на наступний рік говорить натхненно, із захопленням:

– Перспективи діяльності братства ми обговорювали спільно, ретельно, враховуючи думку кожного. Пропозиції розглядали з позиції «як це зробити», а не «чому ні». Всі зійшлися на необхідності відновлення тематичних зустрічей членів організації з учнями шкіл, проведення історичних екскурсів від правдивих носіїв історії України та свідків визвольних змагань. Також впроваджуємо неформальне спілкування учасників Братства на актуальну тематику, зустрічі з цікавими людьми та обговорення визначальних для України подій. Перша така зустріч відбулася в кінці лютого в церкві Пресвятої Богородиці Владичиці України. Господиня та ідейна натхненниця заходу – активна членкиня братства Ольга Голузинець. До спілкування за чаєм із смаколиками запросили настоятеля церкви, капелана, волонтера та справжнього патріота України отця Володимира Ващука. Про піст та щирість віри, про війну і майбутнє України, про важливість усвідомлення свого місця і прийняття своєї національної ідентичності говорили понад годину. Своїми роздумами про ризикованість деяких кроків нинішньої влади та загрози українській державності поділився Іван Іщук. Любов Пиріг прочитала вірші видатної української поетеси Ліни Костенко. На завершення заходу заспівали повстанських пісень. Акапельним хоровим виконанням прозвучали поезії великого Кобзаря, напередодні 184-ої річниці від дня народження якого відбулася зустріч сивочолих ветеранів, що народилися і прожили життя з Україною в серці.

Елла ГЛАДЧУК. “Новини Прибужжя”

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.