SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Вперше у Червоноградській громаді відбудеться незвичний захід – “Фестиваль цибулі” у с.Волсвин

Цибуля – овоч, без якого не обходиться більш ніж 90% страв. Вона доречна і в салатах, і з м’ясом, і як доповнення до борщів і супів… Про те у селі Волсвин, що у Червоноградській громаді на Львівщині, цей овоч має свою смакову історію коронне, основне місце у стравах.

“За легендою, село Волсвин та його околиці славилися добрими врожаями цибулі здавна. Зокрема, ще тоді, коли на території Волсвина та Городищ існували монастирі. А люди та монахи знали безліч рецептів із цибулі.
Коли у монастирі настали важкі часи (фінансові), то один монах вирішив піти до самого короля, щоб попросити грошей і взяв із собою цибулю. Він (монах) навчив королівських кухарів готувати цибулеві страви, які дуже сподобалися королю. За це король виділив фінансування на монастир. Про гроші від короля для волсвинського монастиря дізналися городиські монахи і теж вирішили просити грошей. Але на подарунок взяли часник. Король теж був задоволений смаком різновиду цибулі і теж щедро винагородив монахів. Їм він запрезентував цілий віз, повних мішків цибулі,” – таку історію нам розповіла Світлана Притулко, місцева жителька та авторка рецептів бренду “Цибулева королева”.

До речі, є версія, що саме після цих історій два монастирі об’єднали у Волсвинський.

Тож цієї суботи, 18 вересня, жителів Червоноградської громади і гостей чекатиме справді смачний фестиваль. Організатори подбали про насичені розважальну програму. Про це читайте в афіші:

Крім того, на фестивалі цибулі діятиме декілька локацій:
– велика сцена (концертна програма),
– крафотові доробки (ярмарка домашніх смаколиків від місцевих господинь і частування рибно-цибулевою юшкою),
– рукотвори (презентація та майстер-класи ремісників),
– Волсвинські переспіви (посиденьки з піснями про їжу).

Звісно будуть і дорослі розважальні атракції.

Захід відбуватиметься у с.Волсвин 18 вересня, початок о 16 год.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.