SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У Червоноградському районному відділі поліції представник уповноваженого Верховної Ради України виявив ряд недоліків

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою здійснено візит до Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області.

Представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у західних областях Світланою Семчишин, регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Львівській області Тетяною Панасенко та громадським монітором Галиною Федюрою у ході візиту перевірено стан дотримання прав затриманих та забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У рамках проекту «Підтримка реформи поліції в Україні» за фінансового сприяння ЄС у вестибюлі відділу поліції проведено ремонтні роботи: облаштовано чергову частину, службу діловодства, кімнату прийому громадян, місця для очікування громадян, дитячий куточок. Відділ поліції доступний для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Однак під час візиту моніторинговою групою виявлені порушення вимог чинного законодавства, що негативно впливає на стан дотримання прав затриманих.

Не створено умов для тимчасового тримання затриманих та доставлених осіб, оскільки кімната для затриманих не функціонує, що призводить до порушення прав останніх. Більше того кімната для затриманих не опломбована належним чином, що не виключає випадки несанкціонованого поміщення до неї доставлених чи затриманих осіб.

Виявлено випадки затримки у 5-6 годин між фактичним затриманням осіб та складанням протоколів про затримання. ЄСПЛ неодноразово наголошував, що незафіксоване затримання – серйозний недолік, який заперечує принципово важливі гарантії, передбачені статтею 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на свободу та особисту недоторканість).

У відділі поліції відсутня кімната для конфіденційного спілкування затриманого з адвокатом, що унеможливлює проведення конфіденційних побачень. Працівники поліції не завжди після затримання здійснюють негайне інформування Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб, чим порушують їх право на захист.

Не повною мірою виконуються заходи, спрямовані на запобігання неналежного поводження з затриманими: процесуальні дії проводяться у службових кабінетах працівників, які не обладнані камерами відеоспостереження. На дверях службових кабінетів відсутні таблички із зазначенням посад, прізвищ співробітників.

Право на охорону здоров’я та медичну допомогу забезпечені не в повному обсязі. У відділі поліції наявна лише одна аптечка, яка знаходиться в черговій частині, однак термін придатності всіх медикаментів сплив. Відсутній перелік закладів охорони здоров`я, де впроваджена замісна підтримувальна терапія. Оперативні чергові не володіють знаннями щодо порядку дій під час доставляння до органу поліції особи, яка перебуває на обліку чи потребує замісної підтримувальної терапії або антиретровірусної терапії. Окремі слідчі, з якими поспілкувалися учасники моніторингової групи, мають дуже низький рівень знань щодо заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження.

Виявлені випадки неналежного ведення службової документації.

Моніторинговою групою з’ясовано, що у відділі поліції недостатньо вжито заходів спрямованих на запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Вхід без захисних масок до приміщення відділу поліції заборонено, однак монітори зафіксували порушення як відвідувачами, так і працівниками поліції: масковий режим не дотримується, не проводиться температурний скринінг особам, які потрапляють до приміщення. Відсутні графіки погодинного вологого прибирання/дезінфекції та провітрювання приміщень відділу поліції, не організовано збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані листи реагування до Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Джерело – https://ombudsman.gov.ua/

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.