SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Польща змінила умови в’їзду: негативний тест навіть для вакцинованих став обов’язковим

З 15 грудня 2021 року вступають в силу зміни щодо перетину кордону для громадян, що прибувають до Республіки Польща з-поза меж Європейського Союзу (у тому числі з України).

Про це повідомили у ДПС України.

При перетині кордону подорожуючі мають надати представникам Прикордонної служби Польщі, крім сертифіката про вакцинацію, результати негативного діагностичного тесту SARS-CoV-2, польською або англійською мовами, зробленого не раніше ніж за 24 години до перетину кордону, рахуючи від часу, коли цей тест було зроблено. Дана вимога не стосується учнів, які навчаються на території Польщі чи в сусідній країні та опікуни, що їх супроводжують, а також дітей, що відвідують дитячі садочки на території Польщі та сусідніх держав у супроводі опікунів.

УВАГА! Наявність тесту не звільняє невакцинованих осіб (та осіб, що щеплені вакцинами не дозволеними на території Європейського Союзу) від проходження 14-денного карантину. Згадані обмеження вступають в силу з 15 грудня 2021 р. та діятимуть до 31 січня 2022 р.

Правила для мандрівників, які приїжджають до Польщі не з Європейського Союзу, країн Шенгенської зони та Туреччини

Мандрівники, незалежно від того, яким транспортним засобом вони прибувають (колективним, індивідуальним чи пішки), з 1 грудня підлягають 14-денному карантину, якщо вони не відповідають жодній із наступних умов:

  • пройшли повний курс вакцинації, і минуло 14 днів після отримання останньої дози вакцини (рахуючи від дня, наступного за днем щеплення), і проходження вакцинації підтверджено цифровим сертифікатом COVID ЄС або іншим документом польською або англійською мовою, що підтверджує щеплення вакциною, дозволеною в Європейському Союзі (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson&Jonson),
  • є дітьми до 12 років, які подорожують під опікою дорослих, щеплених проти COVID-19,
  • були заражені вірусом SARS-CoV-2 (одужали) не раніше ніж за 6 місяців до дня перетину кордону Польщі. Такі особи повинні пред’явити документ, що підтверджує факт захворювання, польською або англійською мовою, наприклад, європейський цифровий сертифікат COVID,
  • підпадають під інші винятки, перелічені в § 3 Розпорядження Ради Міністрів від 6 травня 2021 року про встановлення певних обмежень, вимог та заборон у зв’язку з епідемією,

Мандрівники, які потрапили на карантин у Польщі, не раніше 8-го дня, рахуючи від наступного дня після перетину кордону, зможуть пройти тест, негативний результат якого звільнить їх від карантину. (При обчисленні 7-денного карантинного періоду, після якого – на восьмий день – можна провести діагностичний тест, не враховується день перетину кордону Республіки Польща).

З 09.09.2021 р. громадян України додано до категорії осіб, яким дозволено в’їзд на територію Республіки Польща. У тому числі з метою туризму.

Детальніше з інформацією можна ознайомитись за посиланням.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.