SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Перевізники Львівщини відмовилися безкоштовно возити учасників АТО

Відповідне звернення 12 березня було надіслане на координаційну раду учасників бойових дій при ЛОДА, та опубліковане на сторінці facebook ЛОО ВГО “Всеукраїнська Асоціація Автомобільних Перевізників”.

Вважаємо за свій обов’язок проінформувати Вас про наступне:
Наприкінці 2019 року ми, як представники перевізників Львівщини, мали ряд зустрічей з представниками учасників бойових дій (АТО) щодо проігнорованого обласною владою зобов’язання виділити кошти з обласного бюджету для фінансування Ваших пільг на проїзд у громадському транспорті. Ми черговий раз пішли на компроміс з владою, підписали “Меморандум…”, який треба виконувати обом учасникам. Зі свого боку ми не порушили своїх зобов’язань. Проте обласна рада проігнорувала вкотре взяті на себе зобов’язання, відмовила нам у додатковому фінансуванні пільгових перевезень. А заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк взагалі не захотів із нами розмовляти. Враховуючи відсутність фінансування, ми не можемо далі продовжувати безкоштовно возити людей. Просимо Вас звернутися до Львівської обласної ради, щоб Ваші інтереси були враховані. Ще раз підтверджуємо, що готові виконувати покладені на нас зобов’язання при належному фінансуванні.

11 березня відбувся черговий раунд перемовин між представниками перевізників Львівщини, профільною профспілковою організацією і представниками влади щодо виділення коштів з обласного бюджету для фінансування пільгових перевезень на Львівщині, як це передбачено підписаним у грудні 2019 року «Меморандумом…».

“Незрозумілою залишилася позиція представника Львівської обласної ради Гагалюка Богдана, який через п’ять хвилин після початку розмови без жодної аргументації покинув зібрання. Складається враження, що рівень цієї проблеми, винуватцем виникнення якої безпосередньо є обласна рада, не відповідає рівню його статусу і не вартує його дорогоцінного часу, а представництво власників і керівників автотранспортних компаній та обласної профспілкової організації є надто мізерним, щоб сидіти з ними за одним столом.
В ході розмови представники ЛОДА Грень Т. Я. та Оприск Т. В. визнали, що не змогли знайти підтримки і розуміння в депутатського корпусу ЛОР та голови ЛОР п. Ганущина О. О. щодо необхідності виділення з обласного бюджету додаткового фінансування на компенсацію пільгових перевезень учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих в ході військових дій, членів сімей «Небесної сотні» та інвалідів по зору 1-ї групи з супроводжуючою особою,” – зазначили у ЛОО ВГО “Всеукраїнська Асоціація Автомобільних Перевізників” .

В підсумку прийнято рішення:
1. Відсутність фінансування унеможливлює виконання зобов’язання перевізниками надання пільгових перевезень.
2. На міжміських автобусних і приміських автобусних маршрутах, які виходять за межі окремого району, з квітня 2020 року проїзд для всіх пасажирів платний згідно встановлених тарифів.
3. Через невиконання стороною влади зобов’язань по «Меморандуму…» від 28 грудня 2019 року з 1 квітня 2020 року вказаний «Меморандум..» втрачає свою чинність.
4. Перевізники надаватимуть пільгові перевезення виключно в тих районах і ОТГ, які виділили кошти з місцевих бюджетів, підписали договори на відшкодування втрат від пільгових перевезень на взаємно погоджених двома сторонами умовах.

“Примітка: В районах і ОТГ, які виділили мізерні суми і відмовляються погодити конкретні терміни дії вказаних договорів, пільгові перевезення також будуть припинені.
Про прийняті рішення заступник голови ЛОДА п. Грень Т. Я. повинен доповісти голові ЛОДА,” – додали у повідомленні.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.