SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Гелікоптер для аеромедичної евакуації вже доставив до медзакладів 48 жителів Львівщини” – Максим Козицький

Проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів до закладів охорони здоров’я на Львівщині відновили з 1 жовтня 2021 року. У розпорядженні медиків Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф – сучасний Airbus Helicopters H-145. Гелікоптер надало Міністерство внутрішніх справ.

Він базується в аеропорту «Jagellon» у Черлянах і літає по всій Львівській області та поза її межами.

За перші місяці роботи медики здійснили 48 польотів за пацієнтами. У тому числі один у Київ – із 9-місячною пацієнткою лікарні ОХМАТДИТ на борту. Малечу доставили у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії. Два польоти були поза межі Львівщини: до медзакладів доправили дівчинку з вадою серця із Рівненщини та новонародженого з Ужгорода.

Як зазначив на своїй сторінці у facebook голова Львівської ОДА Максим Козицький, загалом гелікоптером до лікарень на Львівщині транспортували 12 дітей, наймолодшому з них – 4 дні. Найстаршим пацієнтом львівських еаромедиків став 77-річний чоловік із Турківщини з коронарним синдромом.

Медики зауважують, що випадки, у яких використали повітряну спецтехніку, здебільшого стосуються гострих захворювань серцево-судинної системи. Також гелікоптер вилітав на ДТП, падіння з висоти, за вагітними.

“Гелікоптер укомплектований як реанімобіль класу «С». На повітряному судні є, зокрема, кардіомонітор, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, інфузомати, автоматичний пристрій непрямого масажу серця. Команда медиків запускає гелікоптер за 5 хвилин від рішення про його використання – і це фантастичний результат”, – каже очільник Центру екстреної меддопомоги Андрій Васько.

“Аеромедична допомога є європейським стандартом надання екстреної медичної допомоги населенню і медики в цілому світі запевняють, що так їм справді вдається врятувати більше людських життів”, – написав голова ЛОДА.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.