SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Для завершення будівництва байдаркового центру на Червоноградщині гроші громада має шукати на місці, – Юрій Холод

Питання дофінансування міжнародного проєкту «Єднає нас Буг – створення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів», який фінансує програма “Польща – Білорусь – Україна”, розглянули на спільному засіданні комісія з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань історико-культурної спадщини та туризму 1 лютого. 

Проєкт передбачав впродовж 2018-2021 років будівництво трьох центрів  байдаркового туризму (з польського, українського і білоруського боку кордону). Перший з цих центрів уже відкритий 15 липня 2020 року в Дорогичині (Підляське воєводство). Білоруси та українці своїх ще не побудували. Водночас, партнери мали виконати маркування байдаркових маршрутів, створити додаток, комп’ютерну гру і відеофільм. 

Загальний бюджет проєкту –  понад 1,4 млн євро. З боку ЄС співфінансування – у розмірі більше 1,2 млн євро.

Українська сторона мала б додати 323 тис. євро, з яких 290 тисяч євро – це грант ЄС для нас. Тому фактично, Львівщина і місцева громада, зокрема, мала співфінансувати у межах 32 тисяч євро. 

“Впродовж 2018-2020 років обласна рада та місцева громада передбачала для проєкту кошти, однак вони або не використовувалися, або поверталися назад. Тому до липня, коли завершується проєкт, грошей таки бракує. Відтак на комісії ми вирішили рекомендувати місцевій районній раді розглянути можливість співфінансування з бюджетних залишків минулого року, які зараз повернуться, а також подаватися на конкурс проєктів місцевих ініціатив до 1 березня. В обласному бюджеті грошей наразі небагато, тому потрібно не перекладати відповідальність, а таки шукати гроші на місці, боротися за перемогу в конкурсі мікропроєктів. Місцева влада мусить працювати відповідальніше ”, – пояснює заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. 

Обидві комісії, а також директорка Асоціації «Єврорегіон – Карпати – Україна» Галина Литвин підтримали пропозицію поїхати та оглянути об‘єкт на місці.

Проєкт «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, яку фінансує ЄС, у 2017 році ініціювала польська ґміна Дрохічин у партнерстві з Сокальською районною радою та відділом освіти, спорту та туризму виконавчого комітету Дрогичинського району (Білорусь). Фінішувати проєкт має цього року. Після ліквідації Сокальського району партнерські зобов’язання з його реалізації на території України виконує районна рада новоутвореного Червоноградського району.

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна протягом 15 років є одним із ключових інструментів підтримки Європейським Союзом країн-сусідів. Така кооперація має важливе значення у забезпеченні конкурентоспроможності прикордонних регіонів, активно допомагає розвитку економіки, сприяє поліпшенню якості життя мешканців східної Польщі та західних областей України і Білорусі.

Загальна вартість проєкту «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів», головною метою якого є створення та ознакування двох байдаркових маршрутів вздовж річки Буг від Верхобужа до гирла і від Дніпробузького каналу та річки Мухавець до місця її впадання в Буг у Бресті, перевищує 1,4 млн євро. Довжина байдаркових маршрутів – 800 км. Туристи-байдарочники зможуть зупинятися кожні 25 км на збудованих в рамках реалізації проєкту спеціальних пристанках та отримувати туристичну інформацію.

На сьогодні Буг – єдина річка в Європі, що є нерегульованою – «дика річка». Створення відповідної інфраструктури надасть можливість любителям природи відкривати досі незвідану красу Бугу, архітектурно-історичну спадщину регіонів та популяризувати транскордонний туризм.Бюджет проєкту, який почала реалізувати Сокальська районна рада, а завершуватиме Червоноградська районна рада – 323 297 євро. З них кошти Європейського Союзу – 290 967 євро, власні кошти – 32 329 євро.

Загальна довжина української частини байдаркового маршруту – 164 км. Партнерська участь Червоноградського району полягає в ознакуванні туристичного водного маршруту по річці Західний Буг – від витоків (свій початок Західний Буг бере в селі Верхобуж Львівської області) до кордону з Республікою Польща, встановленні дев’яти альтанок, облаштуванні місця відпочинку, завершенні будівництву центру байдаркового туризму в Сокалі та оглядової 20 метрової вежі біля села Конотопи і закупівлі 34 байдарок з комплектом спеціального обладнання.

Фото – Газета “Новини Прибужжя”

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.