SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червоноградський район отримав власну символіку

20 серпня відбулась 10 урочиста сесія Червоноградської районної ради, присвячена 30-тій річниці Незалежності України. Депутати восьмого скликання прийняли історичне рішення – затвердили символіку Червоноградського району. За відповідний проєкт рішення  «Про затвердження символіки Червоноградського району» районні обранці проголосували одноголосно.

Рішенням було затверджено Прапор, Герб та Великий герб Червоноградського району, Штандарти голів Червоноградської районної ради та Червоноградської районної державної адміністрації, а також Положення про зміст, опис символіки, порядок її використання.

   Автор символіки – український історик, фахівець у галузі спеціальних історичних дисциплін, доктор історичних наук Андрій Гречило.

  Затверджені Герби, Прапор та Штандарти, – вважаються символікою Червоноградського району і до їх зображення слід ставитись з пошаною.

     Герб Червоноградського району: у щиті, скошеному ліворуч на червоне та чорне поля, спинається срібний грифон із золотим дзьобом і язиком.

    Великий герб Червоноградського району: щит із гербом району підтримують з обох боків два золоті леви з червоними язиками; щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом – синя стрічка з золотим написом «ЧЕРВОНОГРАДСЬКИЙ РАЙОН».

Прапор Червоноградського району: прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, розділене з нижнього кута від древка по діагоналі на верхнє червоне і нижнє чорне трикутні поля, у центрі спинається білий грифон із жовтим дзьобом та язиком.

        Штандарт голови Червоноградської районної ради та голови Червоноградської районної державної адміністрації: квадратне червоно-чорне (для голови РДА – темно-синє) полотнище, у центрі – великий герб району.  

Срібний грифон є історичним символом Белзького князівства і потім Белзького воєводства, території яких включали землі сучасного Червоноградського району. Червоний колір уособлює Червенські городи. Чорний означає родючі землі територій району. Поєднання червоного та чорного символізує місто Червоноград і вугледобувну промисловість, а також підкреслює традиції національно-визвольної боротьби в цьому регіоні. Леви засвідчують приналежність району до Львівської області.

               Щит увінчує стилізована золота територіальна корона, що вказує на приналежність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків дерев). Таким чином, символи району відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.

    Відповідно до затвердженого Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Червоноградського району,  вона може розміщуватися на будинках та приміщеннях районної ради, райдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Зображатися на бланках ділових паперів районної ради, райдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

          Герб Червоноградського району розміщується у робочих кабінетах керівництва районної ради та райдержадміністрації. Великий Герб та прапор Червоноградського району розміщується в сесійній залі районної ради.

Джерело – Червоноградська районні рада

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.