SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
24 серпня у Белзькій громаді пам’ятними медалями нагородили місцевих жителів, які боролися за відновлення незалежності України

24 серпня відбулась позачергова сесія Белзької міської ради приурочена до 30-річчя Незалежності України. Депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Україну. На порядку денному головним питанням було нагородження жителів Белзької громади, які боролися за відновлення незалежності України.

Голова громади Оксана Береза та перший заступник міського голови Тарас Стародуб особисто привітали та нагородили пам’ятними медалями учасників визвольних змагань кінця 80-х початку 90-х років.

У своєму завершальному слові п. Береза зазначила:« Ми до землі вклоняємось тим, хто виборов для України право бути незалежною. Козаки, опришки, Січові Стрільці, воїни ОУН-УПА, воїни АТО (ООС) – всі вони гордо несли і несуть у своїй ДНК Україну. Всі вони відстоювали і відстоюють цілісність та незалежність нашої держави. Нажаль запекла боротьба несе втрати серед наших Героїв, і Белзька громада не виключення. Сьогодні ми вшанували хвилиною мовчання їхню пам’ять. Хочу окремо подякувати сім’ям наших захисників та захисниць, які крізь недоспані ночі та молитви, чекають та підтримують наших бійців. Ми сильні духом та міцні своєю вірою в Україну, і ми не дамо знову накинути на себе російське «ярмо».

Відтак, пам’ятними медалями нагороджені жителі Белзької громади, які активно брали участь у державотворенні та боролись за відновлення незалежності України наприкінці 80-х початку 90-х років:

  • Мавко Петро Іванович, уродженець с.Хлівчани, житель м.Белз, у 90-х роках активно проводить просвітницьку роботу та організовує навколо себе патріотично налаштованих краян. Автор багатьох історичних праць про Белзьку землю.
  • Хомин Степан Іванович, – уродженець с.Хлівчани, у 1989 році очолив осередок «Народного руху» у с.Хлівчани, вчитель місцевої школи, автор чисельних патріотичних віршів. За його ініціативи у с.Хлівчани, перешим на Львівщині, було піднято прапор України.
  • Хомин Ольга Дмитрівна, – с.Хлівчани, колишня вчителька української мови та літератури у місцевій школі, активна учасниця руху за відновлення незалежності.
  • Івасейко Степан Іванович, ¬- с. Карів, митець, відомий далеко за межами Белзщини, у 80-90-х активний учасник боротьби за незалежність України. Гордість Белзької землі, творець багатьох пам’ятників, які розташовані по всій території Белзкої громади. Організатор прощі-вшанування до свого рідного с.Іваньки, яке у 1944 році було спалене більшовицькими загарбниками. Нажаль життя швидкоплинне, і не всі борці за волю та свободу України дожили до наших днів.

Посмертно нагородами відзначені:

  • Медуна Володимир Данилович, – с.Муроване, за активну проукраїнську позицію односельчани називали його « Українець», у 1993 році очолив Мурованський осередок «Народного руху», за його ініціативи у с.Муроване було встановлено пам’ятник Т.Г Шевченко, меморіал з іменами борців за незалежність України, а також капличку біля церкви у с.Муроване. Нагороду вручено депутату Белзької міської ради для передачі радним.
  • Федишин Євген Йосипович, – с.Глухів, воїн УПА, за участь у визвольному русі отримав 11 років ув’язнення у Сибірі, але попри все не залишив боротьби за незалежну Україну, у 1989 році створив та очолив чисельний осередок «Народного Руху України». Стопами свого прадіда послідував правнук Євгена Йосиповича, Боровицький Тарас, який одразу після школи пішов добровольцем, відстоювати українську землю у російсько-українській війні. Нагороду отримали дочка Леся та правнук Тарас.
  • Яремчук Іван Прокопович, с.Домашів, член партії «Українських націоналістів, сприяв відродженню церкви у с.Домашів, та дописував на сторінках районної газети, пробуджуючи національну свідомість співгромадян. Він першим не побоявся вивісити прапор українських націоналістів та державний прапор, а також активно закликав до участі у референдумі 1991 року.
  • Петрашкевич Василь Іванович, – с. Домашів, боровся за державність, збереження традицій та звичаїв України, активно закликав до відновлення єдності та незалежності.
  • Кічун Орест Петрович,- с.Ванів, активіст, громадський діяч, у 1989 році зібрав однодумців та очолив осередок «Народного руху України» у с.Ванів, проводив боротьбу з тогочасним режимом. У 1993 році обраний головою Сокальської РО НРУ.

Позачергове засідання закінчилось святковим концертом на честь 30-річчя Незалежності, а депутатський корпус на чолі з головою Белзької міської ради урочисто поклали квіти до меморіалу Героїв Небесної Сотні та Стрільцям української Галицької армії.

Джерело – Белзька міська рада ТГ

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.