SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

71-річна жінка з Житомирської області, яка 12 березня була госпіталізована із зафіксованим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19, сьогодні померла.

Про це повідомляє МОЗ України та висловлює співчуття рідним.

Під наглядом лікарів знаходяться близькі родичі, з якими вона проживала, та особи, з якими вона контактувала. МОЗ України зазначає, померла жінка знаходилася в групі ризику. Згідно зі світовою тенденцією, старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом COVID-19 з летальними наслідками.

За результатами аналізу і моделювання РНБО можливого варіанту поширення коронавірусу COVID-2019 в Україні, у зоні найменшого ризику перебувають особи у віці від 10 до 39 років, для яких показник ймовірності захворювання становить 0,2%. Для 40-49-річних – відповідно 0,3%; для 50-59-річних – 1,3%; для 60-69-річних – 3,4%, для 70-79-річних – 7,8%. У зоні найбільшого ризику перебувають літні люди у віці 80+, для них цей показник становить 13,5%.

Крім того, усі особи, які контактували із хворою на коронавірус із Житомирщини, пройшли двотижневий карантин. У селі Замочок Жовківського району провели епідрозслідування.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів в.о. керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько, пише прес-служба ЛОДА.

«Ми виявили шістьох осіб, які контактували із хворою жінкою. Всіх їх обстежили, ознак захворювання нема, їх стан задовільний. Ці люди уже пройшли двотижневий карантин, адже саме стільки часу пройшло після контакту із пацієнткою. Небезпеки зараження від тих осіб немає», – зазначив Андрій Васько.

За його словами, на Львівщині немає зафіксованих випадків хвороби, а всіх пацієнти з підозрою на коронавірус доставляє бригада екстреної медичної допомоги в інфекційну лікарню.

Андрій Васько також наголосив на тому, що обмеження контактів між людьми та введення карантину сприятимуть мінімізації ризику масового захворювання.

У зв’язку із припиненням планових госпіталізацій в усіх лікувальних установах області, буде значний резерв апаратів реанімаційного обладнання для підтримки пацієнтів з коронавірусом. Такі апарати передислокують до визначених лікарень.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.