SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Які заходи по боротьбі з коронавірусом проводять у Сокалі – звернення мера Вадима Кондратюка

У зв’язку з хвилею пандемії коронавірусу у цілому світі та, нажаль, в Україні, усі ми стикнулися з небаченими до того масштабами карантинних заходів. Сьогодні жоден з експертів у світі не може прогнозувати тенденції поширення та терміни пандемії. Про це написав на своїй сторінці у facebook міський голова Сокаля Вадим Кондратюк.

У своєму зверненні очільник міста нагадав про те, що у Сокальському районі діє Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико – біологічного характеру. Керівником Штабу є голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк, за участю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, головного лікаря Сокальської ЦРЛ Романа Шведа, першого заступника головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергія Касяна та міського голови міста Сокаль Вадима Кондратюка. Постійно проводяться засідання Штабу та відбувається координація дій під час пандемії.

Сокальська міська рада вживає усіх заходів щодо упередження поширення хвороби. Зокрема, враховуючи відповідне рішення Кабінету Міністрів України, з метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території м.Сокаль, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації прийнято низку розпоряджень міського голови, згідно з якими:

“- Установлено з 12 березня до 24 квітня 2020 року на території міста Сокаль карантин, заборонивши відвідування закладів дошкільної освіти її здобувачами;
– обмежено проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян;
– призупинено роботу музеїв, проведення культурно-масових заходів, тощо;
– призупинено роботу розважальних закладів;
– забезпечується проведення поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей (паркова зона, вулиці міста, прибудинкові території тощо);
– призупинено рух громадського транспорту в м.Сокаль;
– з метою економії бюджетних коштів починаючи з 12 березня припинено теплопостачання шкіл та дитячих садочків,” – зазначив Вадим Кондратюк.

Також, за його словами, рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності:
– запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;
– максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений (дистанційний) доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;
– передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, здійснювати дезінфекційні заходи;
– запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни з високим рівнем захворювання людей на коронавірус;

Сокальська міська рада, які і всі держустанови міста, працює в обмеженому доступі громадян. Однак посадові особи органу місцевого самоврядування в телефонному режимі надають консультації мешканцям міста Сокаль, відповідають на листи та звернення, що надходять до міської ради, надають довідки, здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації громадян, проводиться електронний документообіг.
Перший заступник міського голови Сергій Марчук постійно бере участь в засіданні районної комісії з ТЕБ та НС.
Постійно проводяться засідання міської комісії ТЕБ та НС, на якій обговорюються ряд важливих питань щодо попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Сокаль, проведення необхідних заходів комунальними підприємствами міста з метою попередження випадків захворювання, забезпечення комунальних підприємств міста засобами та матеріалами для дезінфекції місць масового скупчення людей на території міста тощо.

З метою запобігання поширенню коронавірусу «Сovid-19» посадовими особами Сокальської міської ради проведено профілактичні бесіди з мешканцями міста Сокаль, що прибули з-за кордону. Бесіди спрямовані на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVІD-19), ознайомлення правил щодо карантину людей, що прибули з-за кордону, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, норм з питань боротьби з інфекційними захворюваннями та нагадали про застосування штрафних санкцій у разі недотримання умов карантину і самоізоляції.

“Хочу повідомити усіх мешканців та гостей міста, які повернулись в Україну з-за кордону ОБОВ’ЯЗКОВО дотримуватись режиму самоізоляції протягом 14 днів з моменту перетину кордону та повідомити свого сімейного лікаря про те що Ви повернулись,”- написав мер Сокаля.

На сьогоднішній день комунальні підприємства Сокальської міської ради працюють у посиленому режимі, працівники забезпечені засобами індивідуального захисту, підприємства забезпечені необхідними коштами та засобами для попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Сокаль. КП «Сокальводоканал» додатково здійснює виробництво гіпохлориду натрію, яким при потребі забезпечуються «Сокальжитлокомунсервіс», ОСББ та мешканці міста для проведення дезінфекції місць загального користування.

“2 квітня 2020 року відбулось розширене засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико – біологічного характеру за участю першого заступника голови Львівської обласної ради Гагалюка Богдана Миколайовича, після чого у п’ятницю 3 квітня мною було підписане розпорядження про скликання позачергової сесії Сокальської міської ради з метою внесення змін до бюджету міста Сокаль на 2020 рік та виділення коштів для боротьби з пандемією. На основі постанови Кабінету Міністрів України №255 від 2 квітня 2020 року мною було підписане розпорядження міського голови «Про посилення карантинних заходів на території міста Сокаль» від 6 квітня 2020 року”.

Міський голова Сокаля звернув увагу і на те, що проводиться робота щодо залучення бізнесу, що працює в місті Сокаль до надання посильної матеріальної допомоги для придбання захисних костюмів та інших засобів захисту для медичних працівників Сокальської ЦРЛ.

“06.04.2020 року мною та головою Сокальської райдержадміністрації Ігорем Дацюком було передано 118 багаторазових комплектів захисних костюмів виготовлених ДП «Датський текстиль» (керівник Йорген Седерхолм). Постійно виготовляються та надаються багаторазові захисні маски ТзОВ «Мебель сервіс» (керівник Юрій Лящук), 200 тестів на визначення захворювання надав приватний підприємець Роман Кріль, та ще 380 передано з обласного штабу, надається допомога ТМ «Сокальські ковбаси» (керівник Ігор та Тетяна Ляховські) та інші”.

Сокальська ЦРЛ отримує медичні захисні засоби від обласного штабу, субвенцію з районного та місцевих бюджетів на боротьбу з пандемією.
На завершення звернення мер районного центру звернувся до мешканців міста Сокаль та нагадав про заборону спалювати рослинні залишки, оскільки це є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства. Відповідальність за спалювання рослинних залишків визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачає штраф від 170 до 1190 грн.

“Підсумовуючи, хочу надати Вам кілька порад:
– якщо Ви повернулись в Україну з-за кордону повідомте про це свого сімейного лікаря. Ви та Ваші близькі, з якими Ви контактували після повернення та проживаєте разом дотримуйтесь режиму самоізоляції;
– обов’язково носити захисні маски;
– уникати масового скупчення людей та дотримуватись дистанції 1,5-2 метри;
– виходьте з дому лише за крайньої потреби;
– після повернення з вулиції мийте руки з милом не менше 30 секунд;
– часто провітрюйте помешкання;
– приділіть максимум уваги людям літнього віку – близьким, рідним, сусідам. Якщо Ви йдете у магазин запитайте що їм потрібно, купіть та передайте їм безпечно продукти. Мінімізуйте їх перебування на вулиці;
– в цей вкрай важкий період приділіть більше часу сім’ї та близьким, зробіть давно заплановані домашні справи, дивіться серіали, природничі телевізійні канали, читайте книги, та у передсвятковий час особливо читайте Біблію,” – підсумував Вадим Корндратюк.

Ми ж нагадаємо, що для звернення до Сокальської міської ради Вам необхідно телефонувати за номером телефону +380937353344 чи писати на електронну адресу miskradasokal@ukr.net

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.