SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Як записатись до лав сил територіальної оборони Червоноградського району та де розташується місцевий батальйон ТрО?

9 лютого відбулась нарада щодо розташування та функціонування батальйону територіальної оборони  на території Червоноградської району. Під час наради обговорили алгоритм дій щодо запису у лави сил територіальної оборони Червоноградського району та саме розташування батальйону ТрО.

Учасниками наради стали: начальник Червоноградського РВ СБУ Віталій Решота, командир батальйону ТрО Червоноградського району Юрій Степанюк, начальник штабу батальйону ТрО Червоноградського району Гафінов Ярослав,  начальник першого відділу Червоноградського РТЦК та СП Любомир Бродюк, т.в.о начальника Червоноградського  РТЦК та СП Олександр Кобзар, керівника апарату Червоноградської райдержадміністрації Мирослав Зінов’єв, спеціалісти дотичних відділів райдержадміністрації та представники громадського формування «Самооборона Червонограда».

Наразі розглядається приміщення для дислокації батальйону територіальної оборони на території Червоноградської територіальної громади. Адже в приміщенні має бути кімната зберігання зброї, склади для зберігання боєкомплектів, техніки тощо. Як зазначив Андрій Дяченко, на даний час, щоб записатися до лав сил територіальної оборони необхідно звернутися до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації, де Вам підкажуть усі подальші кроки.

Зокрема:
– у Червонограді – РТЦК та СП за адресою: вул. Шевська, 36
– у Сокалі – перший відділ ЧРТЦК та СП за адресою: вул. Семенюка,2
– у Радехові – другий відділ ЧРТЦК та СП за адресою: вул.Стоянівська, 23

Пам’ятайте, записатися до лав ТрО означає вступити на військову службу за контрактом в резерві. Для цього громадянам України потрібно мати від 18 до 57 років.

Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони, кандидати мають пройти медогляд, а особи старші 40 років – військово-лікарську комісію. Адже резерв тероборони проходитиме інтенсивну підготовку. Приємно, що громадське формування «Самооборона Червоноград» готові долучатись до формування кадрів тероборони.

Як зазначив командир батальйону тероборони Червоноградського району Юрій Степанюк: « Ми зацікавлені в тому, щоб підписувати контракт з вмотивованими людьми, які мають військовий або бойовий досвід».

Інформацію щодо тероборони у Червоноградському районі можна отримати за номерами телефонів:
+380506710174 – Степанюк Юрій Олександрович – командир батальйону територіальної оборони Червоноградського району
+380937795578 – Гафінов Ярослав Олегович – начальник штабу батальйону територіальної оборони Червоноградського району.

Детальніше про нараду та посібник методичних рекомендацій про ТрО на сайті : https://www.chervonograd-rda.gov.ua/Novyny/Chg-rda-1448.

А також, що відбувається зараз із Територіальною обороною Львівщини можна дізнатись у телеграм-каналі – https://t.me/oboronalviv.

Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року в Україні набув чинності Закон України “Про основи національного спротиву». Важливою його складовою є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

На Львівщині дислокується 103 окрема бригада Сил територіальної оборони, до якої належать 7 батальйонів територіальної оборони Збройних Сил України. Їх управління поступово розгортаються у семи районах області. 

Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи.

На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме близько 600 осіб. Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій.

Джерело – Червоноградська РДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.