SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Військове кладовище Першої світової війни у Сільці планують внести до Державного реєстру культурної спадщини

10 червня начальник відділу культури Андрій Процик, спеціаліст цього відділу Юрій Гринів, начальник управлiння мiстобудування та архiтектури Юрій Фігар та депутат Червоноградської міської ради Богдан Ляховський спільно з старшим науковим співробітником Львівської галереї мистецтв Володимиром Геричем та радником австрійської організації “Чорний хрест” Петром Гренем обговорили перспективу облагородження військового кладовища часів Першої світової війни у селі Сілець.

Про це повідомляє інформаційний відділ Червоноградської міської ради ТГ. Наступний крок – внесення змін в Програму охорони культурної спадщини Червоноградської територіальної громади, створення історичної довідки та геодезична зйомка території. В майбутньому цей об’єкт плануєть занести в Державний реєстр культурної спадщини, як пам’ятку історії.

Додамо, на військовому кладовищі часів Першої світової війни у селі Сілець поховано 219 військовослужбовців, серед них – 108 австро-угорської армії (більшість із верхньо-австрійського піхотного полку ляндверу №2 та північно-богемського ляндверу №9) і 111 німецької армії (більшість із резервного піхотного полку №46). Військові загинули 28-30 червня 1915 року під час визволення Галичини від російської армії.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.