SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Відбулась прес-конференція щодо реалізації проєкту “Єднає нас Буг-утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів”

19 лютого відбулась прес – конференція, присвячена реалізації міжнародного проєкту «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів».

У ній взяли участь голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький, радник голови райради Галина Крук, бурмістр гміни Дрогичин Республіка Польща Войцех Божим, координатор міжнародного проєкту Рафал Сівек, а також президент  асоціації «Локальна група дій – Тигель долини Бугу» Агнешка Войтковська.

Нагадаємо, що проект передбачає утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів, які поєднають Україну, Польщу і Білорусь. Його мета – зміцнення інтеграції в транскордонному регіоні, підвищення його соціального та економічного потенціалу через популяризацію і збереження природного спадку та вдосконалення туристичної інфраструктури річки Буг. Учасники проекту – гміна Дрогичин (Республіка Польща), Червоноградська районна рада Львівської області (Україна), Дрогичинский районний виконавчий комітет Брестської області.

В ході розмови із мас-медіа, польські гості  розповіли, що вже зроблено з їхнього боку в межах проєкту. Зокрема презентували новий байдарковий центр, облаштований відповідно до умов проєкту. Його родзинкою став музей байдаркового туризму. Також є кілька цікавинок для тих, хто вперше спробує свої сили у такому виді спорту. Іноземні партнери продемонстрували рекламну продукцію, яка також виготовлена згідно з умовами проєкту.

З українського боку вже придбано 34 байдарки із необхідним спорядженням, розпочато будівництво центру байдаркового туризму, облаштовано фундамент для спорудження 20-метрової оглядової вежі, яка буде розміщена в селі Конотопи, зроблено інспектування маршруту по річці Буг і визначено 7 місць для відпочинку туристів.

“Єднає нас Буг» стане майданчиком для зростання туристичної привабливості Червоноградського регіону. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку місцевого бізнесу. Так вважає голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький. Очільник району подякував польським партнерам за підтримку у реалізації проєкту і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Радник голови райради Галина Крук розповіла про фотовиставку, яке також буде організована в межах міжнародного проєкту «Єднає нас Буг». Вона закликала всіх фотографів, любителів природи, надсилати свої роботи на електронну адресу Червоноградської районної ради. Кращі з них будуть відібрані для виставки, яка подорожуватиме країнами – партнерами: Україною, Польщею та Білоруссю.  

Додамо, що в межах реалізації міжнародного проекту буде розроблено два нові маршрути річкою Буг з відповідним маркуванням, інформаційними пунктами та майже 40 місцями для відпочинку. Центри байдаркового туризмут будуть займатись промоцією природної спадщини та байдаркового туризму. Відвідувачі зможуть безкоштовно винайняти  байдарки та необхідне обладнання, відвідати заняття з байдаркового спорту та відкриті заходи.  Завдяки покращенню туристичної інфраструктури проєкт забезпечить нові можливості для розвитку потенціалу територій та економічного зростання. Що не менш важливо, партнери зміцнять співпрацю та обмін досвідом, разом вирішуючи спільні проблеми. Новий байдарковий маршрут, що пролягатиме через прикордонні території трьох країн, дасть змогу людям, які люблять природу, відкрити для себе красу річки Буг.

Джерело – Червоноградська районна рада

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.