SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Вакцинація в Україні: які документи слід мати для того, щоб отримати щеплення

Начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги департаменту охорони здоров’я КМДА Василь Животенюк розповів про те, які документи слід мати з собою для отримання щеплення в Україні проти коронавірусу.

При вакцинації від COVID в Україні потрібно при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Код потрібен, якщо немає підписаної декларації з сімейним лікарем. Дані про вакцинацію людей від коронавірусу в Україні будуть вносити в єдину електронну систему.

За словами Животенюка, це дасть можливість в майбутньому роздрукувати для пацієнтів паспорт вакцинації.

Він додав, що в електронну картку пацієнта будуть вносити дані про вакцинацію проти коронавірусу після отримання другої дози препарату. Також після щеплення людині відразу не будуть видавати паперові довідки.

“Після вакцинації людину вносять в єдину електронну систему. Це дає йому можливість у майбутньому роздрукувати паспорт вакцинації. Після того, як людина отримає два уколи, в електронній картці пацієнта буде зафіксовано, що він був щеплений від COVID-19. Тоді будь-який лікар, який зможе зайти в його електронну картку, побачить цю інформацію: що людина такого-то числа отримала таке-то щеплення”, – пояснив Животенюк.

Додамо, у світі стає популярною ідея про введення міжнародних ковід-паспортів, тобто сертифікатів, які підтверджують факт вакцинації.

З їхньою допомогою можна буде не проходити двотижневу самоізоляцію на якомусь курорті, а відразу відправлятися на пляж. Про можливість появи таких паспортів кажуть вже і серйозні гравці у сфері авіаіндустрії.

Однак Всесвітня організація охорони здоров’я виступає категорично проти застосування ковідних паспортів для нарощування міжнародних авіаперельотів.

Експерти ВООЗ зазначають, що немає доказів того, що людина, яка отримала щеплення, є безпечною для оточення, оскільки у науки немає підтверджень, що вакцинація істотно скорочує передачу вірусу. Іншими словами, людина, яка отримала щеплення все одно може носити у своєму організмі вірус і передавати його тим, хто не встиг вакцинуватися.

На думку ВООЗ, люди, які зробили щеплення не мають уникати карантинних обмежень. І зобов’язанні проводити 14 днів у ізоляції після подорожі.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.