SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
В яку суму обійшлась цього року Червонограду ялинка?

Значення інформації у сучасному світі є величезним. І дуже важливо навчитися відрізняти правдиві відомості від банальної брехні та маніпуляцій. Це стосується і вартості червоноградської ялинки.

Цього року головна новорічна ялинка тішила червоноградців і гостей міста своєю красою до завершення циклу різдвяних свят. Зелену красуню вже традиційно сформували на основі металевого каркаса, наповнивши його сосновим гіллям різної довжини і товщини. Кольорове оформлення ялинки суттєво відрізнялося від тих, які ми бачили у попередні роки. Новорічне дерево 2021 року прикрасили електричними гірляндами синього, жовтого, зеленого та червоного кольорів.Впродовж кількох минулих років із головною ялинкою Червонограда траплялися різні прикрощі.

Невідомі особи у нічний час і гірлянди із неї зривали, і красиві новорічні кулі цупили та розбивали. Цього ж року святкування на головній площі проходили загалом спокійно, жодної вагомої фізичної шкоди зеленій красуні ніхто не завдав. Але натомість із нею трапилася одна вагома інформаційна оказія.

У розпал свят один із молодих червоноградських блогерів оприлюднив на своїй сторінці у соціальній мережі Instagram відео, в якому розповідав про свої враження від головної ялинки міста. І поміж іншого сказав, що вартість її встановлення – 16 мільйонів гривень. Подібна інформація розповсюджується в мережі Інтернет дуже швидко, навіть якщо жодного підтвердження автор не наводить. Так трапилося і цього разу. Впродовж кількох днів мешканці міста активно поширювали слова блогера і запитували один у одного про те, чи вони правдиві.

Щоб розставити усі крапки над «і», журналісти газети «Новини Прибужжя» звернулися за коментарем до начальника відділу культури Червоноградської міської ради Андрія Процика. Адже саме установа, яку він очолює, оплачувала усі видатки, пов’язані із встановленням та охороною міської ялинки.

“Твердження про те, що новорічна ялинка коштувала місту 16 мільйонів гривень, не має нічого спільного із дійсністю, – наголосив Андрій Процик. – Навіть уявити собі не можу, звідки взяли таку величезну цифру. Загалом упродовж новорічно-різдвяних свят 2020-2021 років із бюджету міста на ялинку ми витратили 72 тисячі гривень. 38 тисяч із цієї суми перерахували комуна­льному підприємству «Червонограджитлокомунсервіс» за встановлення та прикрашання зеленої красуні. Ще 34 тисячі гривень коштували послуги охоронної фірми, працівники якої впродовж місяця слідкували за тим, аби головна ялинка нашого міста залишалася цілою та неушкодженою.
Порадившись із керівниками комунальних служб, ми прийняли спільне рішення не встановлювати цього року поблизу ялинки вже традиційний гірляндовий куб, який мешканці міста зазвичай використовують як фотозону.
Адже карантин, пов’язаний з пандемією коронавірусу, у державі продовжили. А всередині цього кубу обов’язково скупчувалося б немало людей, що могло би призвести до поширення небезпечної хвороби.
Наразі ми витратили усі кошти, що були передбачені у міському бюджеті на головний символ новорічно-різдвяних свят. Тому ближче до закінчення 2021 року нам доведеться звертатися до депутатів Червоноградської міської ради з проханням передбачити додатковий фінансовий ресурс для встановлення ялинки, що прикрашатиме головну площу міста на початку наступного року.
Щоб мешканці міста краще розуміли обсяги фінансування закладів культури, наведу ще такий факт. 16 мільйонів гривень місто витратило упродовж 2020 року на забезпечення діяльності Червоноградської дитячої школи мистецтв та Гірницької дитячої музичної школи. 
До цієї суми входить виплата заробітної плати 108 працівникам, оплата енергоносіїв та інші видатки. Тому раджу мешканцям міста довіряти лише інформації із надійних та перевірених джерел”.

Джерело – газета “Новини Прибужжя”

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.