SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
В Червонограді знову випалюють сухостій

З початку 2020 року в Україні виникло більше 13 тисяч пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах

Більшість загорянь почали траплятися у березні, а спричинені вони, переважно, паліями та недбалими господарями, які разом із сухостоєм знищують власні будинки.

Зважаючи на збільшення кількості таких загорянь, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

❌Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

❌Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

Але, очевидно, заклики ДСНС України до червоноградців не мають ніякого відношення, оскільки за вихідні дні, а саме 28 і 29 березня гасити сухостій рятувальники Червонограда виїжджали чотири рази.

28 березня о 12.46 год. надійшло повідомлення про пожежу в м.Червоноград по вул.Героїв Майдану, б/н на відкритій території.
Вогнем знищено суху траву та очерет окремими осередками на площі 700 м кв. Пожежу ліквідовано о 14.05 год. 1 ствол “Б” та підручними засобами.

Згодом, в суботу, ближче до вечора о 19.22 год. надійшло повідомлення про пожежу в м.Червоноград по вул.Набережна, б/н на відкритій території.
Вогнем знищено суху траву та очерет окремими осередками на площі 300 м кв. Пожежу ліквідовано о 21.30 год. 1 ствол “Б” та підручними засобами.

Наступного дня, 29 березня, о 12.58 год. надійшло повідомлення про пожежу в м.Червонограді по вул. Ст. Бандери, б-н на відкритій території.
Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 50 м кв. Пожежу ліквідовано о 13.41 год. 1 ств. “Б” та підручними засобами.

Цього ж дня о 14.01 год. надійшло ще одне повідомлення про пожежу в м.Червонограді по вул. Набережна, б/н на відкритій території.
Вогнем знищено суху траву та чагарник окремими осередками на площі 2500 м кв. Пожежу ліквідовано о 19.34 год. 2 ств. “Б” та підручними засобами.

Рятувальники Львівщини просять громадян припинити випалювання сухої трави. Висока температура навколишнього середовища посприяла активізації ведення господарський робіт та проведення свого дозвілля на природі. У зв’язку з цим кожного дня до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області надходять повідомлення про пожежі у екосистемах.

Саме людський фактор продовжує залишатися головною причиною пожеж в екосистемах. Це призвело до того, що з початку року виникло 1277 пожеж в екосистемах. Площа пожеж склала понад 370 га. Лише за вихідні (28 та 29 березня ) вогнеборці ліквідували 264 пожежі сухої трави та чагарнику.
Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

Слід пам’ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.
З початку року на теренах Львівщини від пожеж сухої трави загинула жінка 1939 року народження та 2 чоловіків (1959 та 1948 років народження) отримали опіки.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області рекомендує мешканцям області дотримуватися простих правил безпеки: не кидати в лісі палаючі недопалки, не розводити багаття в густих заростях, під низько звисаючими кронами дерев, поруч зі складами деревини, торфу, в безпосередній близькості від сільськогосподарських культур; не випалювати суху траву в полях і на лісових галявинах, не розводити багаття у вітряну погоду і залишати його без нагляду. При порушенні правил пожежної безпеки в Ви наражаєте на небезпеку себе та оточуючих Вас людей!

Джерело – Головне управління ДСНС України у Львівській області, Червоноградський МВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.