SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Унікальні писанки Юлії Бурко вже за новими вітринами – все завдяки благодійному марафону

У жовтні минулого року НЖТ «Прозерок» імені Юлії Бурко анонсувало благодійний марафон задля збереження унікальних колекцій писанок відомих в Україні і світі майстрів, наших земляків-червоноградців Тараса Городецького та Юлії Бурко. На жаль, обоє завчасно відійшли у Вічність.

Якщо Тарасові писанки у Світлиці-музеї, яка носить його ім’я (у Червоноградському народному домі), надійно захищені у спеціальній вітрині, то роботи Юлії виставлені на звичайних поличках.

«Маємо обов’язок зберегти унікальну колекцію писанок Юлі Бурко та встановити спеціальну вітрину, сигналізацію та відеоспостереження в Світлиці-музеї, де та колекція зараз частково зберігається. Для цього потрібно зібрати 27 300 гривень», анонсував на початку марафону «Прозерок».

Його учасниками зокрема стали Людмила Семенець, фахівець із системно-сімейної психотерапії, практичний психолог; Ольга Криштопа, вчителька, авторка прекрасних поезій, волонтерка; Тетяна Пахомова, сучасна українська письменниця, володарка І премії конкурсу «Коронація слова» за твір «Я, ти і наш мальований і немальований Бог», авторка історичного роману «Таємниця галицького Версалю», написаного на основі подій, які відбувались у нашому рідному Кристинополі; Олександр Опарій, майстер української кераміки, викладач Львівської Національної академії мистецтв, засновник і вчитель приватної онлайн-школи Петриківського розпису.

І ось в середині квітня, завдяки зібраним під час марафону коштам, в Світлиці-музеї розпочалися роботи з облаштування розширених вітрин, щоб зберігати писанки Юлі Бурко в надійному та захищеному місці.

Перший етап завершено – вітрини змонтовані, а Юлині сини Тарас та Богдан перенесли писанки на нове місце. Також триває оновлення стендів.

“Попереду ще багато роботи із встановлення охоронних систем, відеоспостереження та облаштування меблів. Ми щиро дякуємо всім, хто долучився до марафону та своєю пожертвою підтвердив, що по-справжньому любить українську культурну спадщину,” – написали на сторінці «Прозерку» у соцмережі.

Джерелло – НЖТ «Прозерок» імені Юлії Бурко

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.