SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У Волсвині та Волиці – нові амбулаторії

23 грудня відбулося урочисте відкриття амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Волсвині та Волиці.

Понад 3 роки мешканці села Волсвин очікували на відкриття сучасного, відповідно до усіх вимог фельдшерсько-акушерського пункту. Амбулаторію збудовано в рамках програми «Доступна медицина», також придбано все необхідне медичне обладнання та автомобіль для надання первинної та невідкладної медичної допомоги. Це вже 24-а сучасна амбулаторія на Львівщині, зауважив начальник управління капітального будівництва ЛОДА Павло Терех.

“Подія відбулась у середу 23 грудня. І вона направду знакова, адже у Волсвині уже давно не відкривали новобудов. І для цього було пророблено колосальну роботу обласною, районною та сільською владою (ще Волсвинської сільської ради та особисто Катериною Василівною Крук). Тому при нагоді хочу щиро подякувати за наполегливість та старання.Якщо вникнути в деталі, то фактично відбулась процедура здачі об’єкта замовнику, а не початок роботи установи. Тобто на даному етапі ще тривають бюрократичні процедури із здачі будівлі в експлуатацію і заклад, як амбулаторія, ще не працює. Ще одним викликом є відсутність лікаря, котрий буде в установі працювати, хоча, над пошуком активно працює керівництво Центру первинної медико-санітарної допомоги Червонограда на чолі із депутатом облради пані Анною Ярмолою ( Анна Ярмола). Саме Центр ПМСД буде опікуватись амбулаторією у Волсвині та визначатиме кількісний та персональний штат працівників. Наразі обговорювалось, про одного лікаря та трьох осіб молодшого медичного персоналу, але остаточного рішення ще не прийнято,” – написав на своїй сторінці у facebook староста сіл Волсвин, Городище Віктор Притулко.

Детальніше у відео телеканалу “Бужнет” – https://www.facebook.com/buzhnet/videos/2872689786308097

Також цього дня, 23 грудня, відбулось відкритя ФАПу у селі Волиця.

Про це написав голова Сокальської міської ради ОТГ Сергій Касян на своїй сторінці у facebook.

“Відбулося урочисте відкриття амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Волсвині та Волиці. Позаду – довгий шлях – паперова документація, будівництво, підведення комунікацій, ремонтні роботи, закупівля обладнання. Але сьогоднішній результат – це новозбудовані дві амбулаторії. Хоч с. Волсвин тепер уже у Червоноградській ОТГ, все одно тішуся, адже люди нашого краю матимуть змогу отримувати якісні медичні послуги у селі. Сьогодні разом з о. Андрієм Чехутом, о. Іваном Бігуном, о. Володимиром Жарським, директором управління капітального будівництва Львівської ОДА Павлом Терехом, головою РДА Ігорем Дацюком, керівництвом лікарні Романом Шведом та Надією Сикиндюк, обласним депутатом Олегом Фенчином були присутні на урочистому відкритті амбулаторії у селі Волиця”.

Нова, сучасна амбулаторія, збудована з «нуля» – відтепер служитиме для жителів Волиці, Комарева, Зубкова, Великого, Переспи. Її збудували в рамках державної програми доступності медицини в сільській місцевості. У 2017 році було рішення Лисичанського районного суду про конфіскацію грошей, награбованих Януковичем. Після цього Верховна Рада України прийняла рішення, щоб частину цих коштів передати на сільську медицину. 380 мільйонів гривень було виділено на Львівську область на будівництво 43 амбулаторій і на придбання більше 200 автомобілів для лікарів. Шлях будівництва Волицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини був непростий, як зазначив Сергій Касян, але завдяки позиції обласної влади, попередньої Сокальської районної ради, сільської ради, завдяки позиції керівника ПАФ «Білий Стік» Олега Іванчини ця амбулаторія титанічними зусиллями була збудована.

Загальна вартість робіт – близько 8 млн грн., кошти співфінансувала Сокальська районна рада, Волицька сільська рада та ПАФ «Білий Стік». Для потреб амбулаторії закупили нові меблі, обладнання, вона повністю оснащена сучасним устаткуванням. Пацієнтів прийматиме молодий сімейний лікар Христина Боднар, їй і вручили ключі від нового автомобіля, щоб в разі потреби, могла швидко добиратися до хворих. В амбулаторії також є житло, там можуть проживати лікарі, щоб не добиратися до роботи. З часом планують організувати приїзд вузьких спеціалістів, відкрити аптечний пункт, щоб всі послуги люди могли отримати в одному місці.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.