SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У кожному районі Львівської області створили штаби із ліквідації надзвичайної ситуації

Після оголошення надзвичайної ситуації в області створили Штаб з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня, яка виникла внаслідок розповсюдження територією Львівщини гострої респіраторної хвороби COVID – 19. Керівником робіт із ліквідації НС став заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівником Штабу в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

Такі ж штаби утворили в кожному районі Львівщини. Їх завдання реагування на загрози, які створює епідемія коронавірусу на місцях. Про це йшлося 27 березня під час скайп-наради голови Львівської ОДА Максима Козицького з головами районних державних адміністрацій.

«В умовах надзвичайної ситуації дуже важливо, щоб інформація концентрувалась в одному місці, що дозволить оперативно приймати рішення та реагувати на загрози, які створює епідемія. Рішення центрального штабу, спрямовані на недопущення поширення коронавірусної хвороби та ліквідації її наслідків скеровуватимуться на місця, також центральний штаб оперативно реагуватиме на потреби в роботі районних, враховуючи специфіку територій»,- зазначив Максим Козицький.

Відтак, за підсумками першого засідання Штабу керівникам РДА вже доручено активізувати роботу у напрямку підтримки у час карантину сімей у складних життєвих обставинах, одиноких та літніх людей. Також в межах наради закцентували увагу на наступних питаннях:

– Кожен медичний заклад повинен провести перевірку всіх систем забезпечення;

– Дотримання карантинного стану мешканцями, проведення повного аудиту та ізоляції осіб, які повернулися із закордону та осіб із вогнищем ураження;

– Організація чергування по лікарнях необхідними фахівцями в час пандемії, а також забезпечення медичних працівників доїздом та належним відпочинком із можливими залученням меценатів та небайдужих підприємців.

– Ефективність та ощадливість використання бюджетних коштів;

– Моніторинг цін на продукти соціального призначення і наявності таких продуктів у торговельних мережах

– Умови роботи дозволеного бізнесу, який може продовжувати роботу після продовження карантину.

Зокрема, як наголосив Максим Козицький Уряд підтримав розширення списку бізнесу, який має право продовжити роботу в карантинних умовах. Зокрема, у переліку – продавці в магазинах продуктів харчування та засобів гігієни, продавці ліків, ветеринарних препаратів і корму для тварин, ті, хто здійснює медичну практику (стоматологи включно), працівники банківського сектора, страховики, ті, хто надає поштові послуги, продавці засобів зв’язку та телефонії, продавці агрохімікатів, насіння або посадкових матеріалів, працівники на СТО (продавці палива і пального, персонал з технічного обслуговування транспорту), ті, хто займається ремонтом комп’ютерів та побутової техніки, кур’єри, які надають адресну доставку продуктів та готових страв.

«Звичайно всі вони мають працювати із дотримання всіх санітарно-гігієнічних норм та вимог в час карантину», – зазначив очільник області.

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.