SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У двох ліцеях Червоноградського району стартував пілотний проєкт зі створення Наглядових рад

Зокрема дорадчо-консультаційні осередки створені на базі державного професійно-технічного навчального закладу «Сокальський професійний ліцей» та державного навчального закладу «Угнівський аграрно-будівельний ліцей».

До проєкту також доєдналися училища Дрогобича, Стрия, Червоного та два заклади Львова.

«Завдяки Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього, ми стали першою областю, яка порушила питання Наглядових рад. Після наших пропозицій, у Міністерстві напрацювали положення про Наглядові ради. Що краще ми застосуємо та імплементуємо цей інструмент, то краще буде для закладів», – наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

Проект стартував на початку березня минулого року. Його основна суть – залучити всі зацікавлені сторони до спільної роботи.  Так чи інакше, заклади мають соціальних партнерів, донорів, меценатів тощо. Однак, лише увійшовши до Наглядової ради, вони мають юридичні підстави вносити пропозиції, ініціювати спільні проекти чи реагувати на нераціональне використання коштів.

«Наглядова рада складається, здебільшого із представників бізнесу, громадськості, закладів вищої освіти, також туди входять представники департаменту, навчального закладу та профспілки. Бізнес хоче мати важелі впливу, і це природньо. Підприємець, який вкладає кошти у заклад та його учнів, повинен розуміти, що буде на виході. Саме професійна освіта має шанси впродовж найближчих років перехопити ініціативу та стати опорою таких міст як Стрий чи Дрогобич. А це, своєю чергою, дозволить «витягнути» економіку території на новий рівень», – розповіла заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, доктор економічних наук Ірина Сторонянська.

Заклади, у яких реалізовують пілотний проект, обирали  за різними напрямами та за основними професіями. В залежності від спеціальностей, які готує заклад, навколо нього об’єднується бізнес, де можуть працевлаштуватись випускники.

Проект зі створення Наглядових рад у пілотних закладах професійно-технічної освіти, реалізували на умовах співфінансування: 397 тис. грн. – це кошти Академії наук України, а 300 тис. грн. було закладено в Програмі розвитку освіти.

Європейські країни широко використовують інструменти публічно-приватного партнерства в управлінні та фінансуванні закладів професійно-технічної освіти. Подібні ради функціонують при вищих навчальних закладах, банківських установах, акціонерних товариствах тощо.

Джерело – Червоноградська РДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.