SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Сила людей у єдності! Як на Сокальщині боролись зі сніговими заметами

З 9 лютого в Україні лютують хуртовини. Вони супроводжуються рясними снігопадами і сильним вітром. Львівщина і зокрема ОТГ Червоноградського району також відчули на собі “переваги” останнього зимового місяця. Подекуди по селах району дороги нерозчищеними були по декілька днів. А в снігових заметах застрягали як легкові та вантажні автомобілі, так і “швидка”, і шкільні автобуси.

“Цього тижня жителям Сокальської громади довелося прийняти виклик природи, за кілька днів випала місячна норма снігу,” – написав на своїй сторінці голова Сокальської міської ради ОТГ Сергій Касян. “Крім того, сильні вітри і хурделиці за кілька хвилин після розчистки знову перемітали дорогу. Ці випробування нам вдалося пройти менш-більш достойно завдяки чуйним, відповідальним, працьовитим, не байдужим до проблем громади людям”.

До розчистки доріг у Сокальській громаді залучено дуже багато людей. Тому подяки двірникам, які з раннього-ранку до пізньої ночі розчищали вулички і тротуари у Сокалі, водіям КП “Сокальжитлокомунсервіс”, «Сокальтеплокомуненерго», «Сокальводоканал», Жвирківської дільниці комунального підприємства, працівникам «Західного Бугу», » за те, що водії на снігоприбиральній техніці працювали цілодобово, розчищаючи сніг.

Сокальський міський голова розповів, що на дорога ОТГ також працює техніка Жовківської дорожньо- експлуатаційної дільниці Львівського облавтодору, саме вони виграли тендер по експлуатації доріг в Сокальському районі в зимовий період.

“Повірте: з такою кількістю снігу не впоралась би жодна комунальна служба без допомоги фермерів, підприємців,” – написав Сергій Касян.

Люди згуртувались, і ті, хто має техніку – допомагали розчищати вулиці в селах і міжрайонного та міжобласного значень.

Це фермери, підприємці, та просто людям доброї волі:

Подяки за допомогу:

  • Роману Шевчуку, Олегу Іванчині (працювали на дорогам у Волиці, Зубкові, Переспі, Комареві), Василю Мусі (Лучиці, Шарпанці),
  • Ігорю Хом’яку, Василю Шамборовському, Сергію Ходору (Стенятин, Свитазів, Скоморохи, Ільковичі, Перетоки, Ульвівок, Теляж),
  • Ігорю Шайнозі, Володимиру Ковальчуку (Сокаль, Поториця),
  • Михайлу Веклину, Володимиру Шмигельському,(Хоробрів, Тудорковичі, Войславичі),
  • Миколі Мельнику, (Княже, Фусів, Шпиколоси),
  • Богдану Стесишину, Володимиру Куртянику (Жвирка, Завишень),
  • Богдану Панюсу, Володимиру Настину, Роману Пидляку, Григорію Шкоропаді, Ігорю Студенкову (Гута, Савчин),
  • Андрію Гаврилюку, Захару Ковальчуку, Андрію Кацюрі, Мирославу Семенюку, Тарасу Хмарі, Ярославу Войтовичу, Тарасу Лаху, Івану Фарині (Тартаків, Борок, Копитів, Романівка).

“Цей перелік не є повним, прошу вибачення кого не згадав, адже на розгортанні снігу працювали і досі працюють багато людей. Дякую також всім жителям громади, які кожен біля свого будинку розгортали снігові кучугури. Сердечно дякую всім мешканцям Сокальщини, котрі долучилися до загальної справи – допомоги людям, яких заметіль застала у дорозі, розчистки шляхів сполучень з населеними пунктами, підтримки соціально вразливих категорій людей”.

На місцях відповідальність за безпечне пересування людей розчищеними шляхами взяли на себе старости, які зуміли організувати людей та техніку і також кинулися на спротив негоді.

Станом на 14 лютого, критичними залишалися дороги на Боб’ятин, Лещатів, Лучиці, потребувала розгортання дорога між Тартаковом і Переспою, від Боянич до Варяжа, до прикордонного пункту пропуску в с. Угринів. В неділю максимально техніка працювала на цих напрямках.

“Прошу всіх з розумінням поставитися до ситуації, сподіваємось на те, що сьогодні не буде сильних поривів вітру і дороги, які розгортані, вже не перемете. Адже всі попередні дні відразу після розчистки вітри і хурделиці знову замітали дорогу”.

Невтомно цілодобово праюють і рятувальники. Зокрема, вони допомагали лебедям на Західному Бузі, а також буксирували машини, які застрягли в сніговому полоні.

“Великі спасибі вам, дорогі земляки, за розуміння, самовідданість, організованість, невтомну працю, за допомогу в розчистці дорогі від снігу,” – додав Сергій Касян.

Зауважимо, жителі ОТГ чимало вдячних слів висловили і в соцмережу Facebook.

Ось деякі з них.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.