SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Щоб не сталося біди: як захистити дитину від негативного впливу соцмереж

Ювенальні поліцейські Львівщини закликають батьків нагадати дітям правила безпечної поведінки в Інтернеті.

На жаль, останні події, які відбулися в Боярці та Умані, показали, наскільки діти залежні від соцмереж та якою трагедією це може обернутися.

Поліцейські Львівщини закликають батьків: цікавтеся, в яких групах, чатах, соціальних мережах присутня ваша дитина, з ким спілкується, яку інформацію надає.

Інспектори ювенальної превенції територіальних підрозділів поліції Львівщини постійно проводять профілактичну роботу із учнями навчальних закладів Львова та області, навчають дітей, як отримувати з мережі Інтернет лише корисну та безпечну інформацію, пояснюють, чим небезпечні соцмережі, що таке кіберзлочинність, як захиститися від інтернет-шахрайства.

Проте не всі батьки цікавляться, чим зайняті їх діти в мережі Інтернет. Інформаційний простір дуже різноманітний та насичений, але не завжди безпечний.

Ось кілька порад, як захистити дитину від негативного впливу Інтернету:

  • поясніть дитині, що в інтернет-просторі перебувають люди, які можуть використати особисті дані проти неї, тому наголосіть, що не можна надавати незнайомцям особисту інформацію чи фотографії;
  • розкажіть дитині, яку небезпеку можуть становити соціальні групи;
  • встановіть налаштування безпечного пошуку у Google, YouTube та на інших сервісах;
  • цікавтеся у дитини, в яких групах, з ким та на які теми вона спілкується;
  • при потребі встановіть програми батьківського контролю, що дозволить відслідковувати, які сайти відвідує дитина, а також обмежувати час роботи за комп’ютером;
  • пам’ятайте, що ви є прикладом для дитини, тож намагайтеся проводити сімейне дозвілля без гаджетів;
  • частіше розмовляйте із своєю дитиною, цікавтеся її життям, проблемами, запитуйте поради – тоді вона не шукатиме віртуальних друзів на просторах Інтернету.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.