SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Що буде зі ЗНО та вступом до вищих навчальних закладів цього року? – Центр оцінювання освіти

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання із української мови та літератури цього року мало відбутися 15 червня, а з решти предметів – 17 червня. Але несподівано за кілька днів до вказаної дати з’явилась інформацію, що воно буде проведено онлайн. Наскільки нова форма пробного ЗНО буде результативною, чи не буде скасовано проведення основного оцінювання та як це вплине на вступну кампанію загалом Українському радіо розповів виконуючий обов’язки директора Центру оцінювання освіти Валерій Бойко.

“Поява фейків про те, що ЗНО скасують, я думаю, спричинена масовою напругою, яка є в суспільстві, в першу чергу – серед випускників та їхніх рідних. Нестандартна ситуація цього року пов’язана з епідемією. В березні мало відбутися пробне оцінювання, а в травні – традиційного ЗНО, проте традиційний алгоритм цього року не спрацював”, – розповів Валерій Бойко. 

За його словами, щойно почали говорити про запровадження lockdown в Україні, МОН чітко артикулювало в суспільстві, що наразі існує два сценарії і, в залежності від розвитку подій, ми будемо реалізовувати або тестування з 25 червня по 17 липня, або перенесення всіх процесів аж на серпень.

“Станом на сьогодні для нас дійсно прикрою є ситуація ухвалення Кабміном рішення вилучення з 392 постанови одного слова “пробне”. Це не дозволило нам зайти в пункти тестування, створені на базі закладів освіти, оскільки це було б прямим порушення постанови КМУ. Як це не прикро, ми дізналися про це із засобів масової інформації і намагалися максимально попередити дітей, аби вони не приходили до пунктів тестування в понеділок”, – зазначив в.о. директора Центру оцінювання освіти. 

На його думку,працівникам Центру разом зі ЗМІ це вдалося: “Наші чергові на пунктах тестування вчора засвідчили поодинокі випадків приходи в пункти тестування. Також ми надали дітям можливість, зайшовши в кабінет учасника тестування, завантажити зошит, бланк відповідей і попрацювати в домашній умовах. Звісно, навантаження на наші сервери буде надпотужним. Але оскільки сервіс визначення  результатів працюватиме аж до 19 червня, то в дитини є можливість декілька разів зайти в кабінет і скачати зошит”. 

“Ми не говоримо, що це пробне онлайн тестування. Онлайн – це зовсім інша процедура, механізми. Це просто ознайомлення за допомогою інтернету з зошитами, бланком відповідей”, – підкреслив Бойко. 

Також в.о. директора наголосив, що основне ЗНО має розпочатися 25 червня, коли Центр почне працювати в штатному режимі: “Уряд має ухвалити рішення про проведення ЗНО до 19 червня, бо 19 червня – це останній день, коли ми силами державного спеціального зв’язку можемо вчасно відвантажити тести. Для потреб тестування 25 та 30 червня, тобто для математики та української мови та літератури, на наших складах чекає відправки 30 тонн тестових матеріалів, які треба вчасно розвести в мережі пунктів тестування. А спецзв’язку для цього потрібно мінімум шість днів”. 

“Тому я сподіваюсь, що сьогодні або 17-18 червня  відповідне рішення буде ухвалено. Бо заяви головного санітарного лікаря, що ми приймемо рішення проводити ЗНО 25 червня чи ні 22 червня для нас стануть катастрофою. З 22 до 25 червня ми здійснити доставку тестів просто не зможемо фізично”, – заявив Валерій Бойко.  

Також посадовець пояснив, що основна сесія ЗНО може бути відтермінована, проте не скасована: “Відмінити ЗНО може лише Верховна Рада скасуванням статей в трьох законах. Просто розпорядженням головного санітарного лікаря чи навіть рішенням Кабміну таке скасування неможливе”. 

“Якщо зсувається процес зовнішнього незалежного оцінювання і визначення його результатів, то відповідно зсуваються й дати вступної кампанії до ВУЗів. Скоріш за все, навчання в закладах вищої освіти, якщо і відбудеться, то розпочнеться точно не у вересні”, – підсумував в.о. директора Центру оцінювання освіти Валерій Бойко.

Джерело – Українське радіо

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.