SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Шахтарі «Надії» завершили страйк і піднялися на поверхню

На шахті «Надія» завершився страйк, усі шахтарі піднялись на поверхню 5 вересня.

Про це у суботу повідомило Міністерство енергетики України, зазначаючи, що з працівниками вдалось владнати питання щодо заборгованої зарплати.

“На восьму добу протесту 12 гірників шахти «Надія», які досі залишалися під землею, піднялися на поверхню! Колективом було вирішено змінити тактику боротьби. Вони виїхали на поверхню, але не здалися. Зараз вони об’єднують зусилля зі своєї діяльності – ті, хто протестував в підземних умовах, хто перекривав дорожній рух та йшов ходою на поверхні. Всі вони знаходяться в комунікації – в єдиному кулаці!” – написав на своїй сторінці у facebook Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України.

Як зазначили у Міністерстві, оптимальний спосіб погашення заборгованості перед гірниками знайдено – через поправки до закону про держбюджет, завдяки чому буде можливо виділити кошти на заробітну платню. Незважаючи на те, що заборгованість із зарплат виникла через порушення попереднього керівництва, держава не залишила гірників у скруті. Кошти будуть виплачені, а люди, що довели підприємство до кризи, відповідатимуть за законом. Матеріали аудиту, що свідчать про порушення, Міненерго вже передало у правоохоронні органи для подальшого розслідування.

За останні дні шахті “Надії” виплачено авансові платежі в розмірі майже 9 млн грн за вугілля, яке вони мають поставити в майбутньому. Також шахті буде виділено допомогу з бюджету.

Нагадаємо, на шахті «Надія» 28 серпня шахтарі оголосили підземний протест через заборгованість по зарплаті. Сума заборгованості становить близько 51 млн грн.

4 вересня майже сотня гірників та членів їхніх родин йшли в напрямку Львова. Крім того, безперервні акції протесту тривали весь тиждень. Всі ці дні група шахтарів залишалася на глибині 500 метрів під землею.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.