SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Проєкт “Єднає нас Буг” представили на Львівському міжнародному Форумі індустрії туризму та гостинності

Червоноградська районна рада приєдналась до роботи міжнародного Форуму індустрії туризму та гостинності, який проходив 19-21 жовтня у Львові. Метою заходу стала популяризація туристичних можливостей та маловідомих об’єктів України, просування українського туристичного продукту на міжнародний ринок, демонстрація новітніх досягнень у сфері послуг, створення майданчика для проведення переговорів.   

Цьогоріч у заході взяли участь представники понад 70 компаній з Литви, Польщі та всієї України. Серед експонатів виставки були представлені місто Львів та Львівщина, Тернопільщина, Івано-Франківщина, Буковина та Закарпаття. Червоноградська районна рада, пропагуючи туристичний потенціал Прибузького регіону, представила міжнародний проєкт «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів».

Експозиція районної установи демонструвала всі переваги активного відпочинку, який дає можливість відволіктися від рутинної повсякденності та побути наодинці з природою: смачна юшка на вогні, українське сало, намет і сплав на байдарці. Відвідувачі також отримали багато інформаційного матеріалу про проєкт «Єднає нас Буг», буклети про міста та цікаві локації, які розташовані вздовж річки Західний Буг.

Більш детальне представлення міжнародного проєкту «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» відбулось в конференц-залі «Premium sky box», за участю голови Червоноградської районної ради Андрія Порицького, бурміста гміни Дрогичин Республіка Польща Воцеха Божема, радника голови районної ради Галини Крук. В обговоренні взяли участь представники окремих територіальних громад Червоноградського району, голова Львівської райдержадміністрації Христина Замула, старший експерт Львівського представництва програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» Василь Хом‘як, фотограф Юрій Насанюк, журналісти, а також любителі активного відпочинку на природі.

В межах реалізації міжнародного проекту буде розроблено два нові байдаркові маршрути річкою Західний Буг з відповідним маркуванням, інформаційними пунктами та з облаштованими місцями для відпочинку туристів. В селі Конотопи буде збудована 20 – метрова оглядова вежа. Центр байдаркового туризму займатиметься промоцією природної спадщини та байдаркового спорту. Відвідувачі зможуть безкоштовно користуватися байдарками та необхідним обладнанням, відвідати заняття з байдаркового спорту та відкриті заходи. 

Учасники проекту – гміна Дрогичин (Республіка Польща), Червоноградська районна рада Львівської області (Україна), Дрогичинский районний виконавчий комітет Брестської області.

«Ідея розвитку туризму була підтримана донором і зараз реалізовується в трьох сусідніх країнах – Польщі, Білорусі та України. Для нас це проєкт великих можливостей, тому що Євросоюз  дав кошти не тільки на інфраструктуру та придбання спорядження для сплавів на байдарках. Донор фінансує те, на що громади зазвичай не мають грошей – промоцію»,- наголосила Галина Крук.

Про реалізацію проєкту на теренах Польщі розповів бурмістр гміни Дрогичин Войцех Божем. Він також поділився новою ідеєю популяризації активних видів дозвілля на території двох сусідніх держав. Зокрема, йдеться про мотоциклетний туризм, розроблення нових маршрутів по території України і Польщі.   

Голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький із захопленням поділився своїми враженнями від сплавів на байдарках і наголосив: «У нас є що показати, про що розповісти, що досліджувати, тобто є всі умови для розвитку туризму. Ми живемо у неймовірно красивому краї, який треба берегти та розвивати».

Під час презентації присутні мали змогу переглянути проморолик про «дику річку» Західний Буг, а також ознайомитись із творчістю місцевого фотографа Юрія Насанюка. Його світлини  відобразили унікальні та яскраві природні ландшафти вздовж річки.

Загалом, в  ході міжнародного Форуму індустрії туризму та гостинності 2021 йшлось про туризм, інновації у ньому і для нього, про бренди міст і туристичних локацій, про співпрацю бізнесу, громад і держави, про емоції, дії, прийняття рішень. І звичайно ж, про людей і людський фактор, яких не замінять жодні технологічні рішення.

Джерело – Червоноградська районна рада

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.