SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Перейшов дорогу не там, де можна, – штраф 250 грн

Зараз максимальний розмір штрафу за порушення правил дорожнього руху становить для пішоходів 170 гривень, однак народні депутати хочуть підвищити його до 680 гривень. Відповідний законопроєкт ухвалений в першому читанні.

Раніше уряд прийняв закон про те, що пішохід також несе відповідальність за ДТП і може бути покараним у тому разі, якщо його визнають винним у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди. Зараз же розглядаються нові правила саме для пішоходів.

Зокрема, ВР хоче ввести на обов’язковому для пішоходів рівні використання світловідбиваючих елементів одягу – наліпок, стрічок або жилетів. Законопроектом пропонується зобов’язати усіх пішоходів носити такі речі у темний час доби, або в умовах недостатньої освітленості дороги. Це, на думку авторів законопроекту, повинно знизити кількість ДТП на дорогах та вберегти більше людських життів.

У разі прийняття законопроекту, збільшать і суми штрафів для пішоходів. Ті, хто порушуватимуть правила, будуть притягатися до відповідальності: на них можуть скласти протокол та накласти штраф у розмірі 255 грн, або «обмежитися попередженням». Штраф може бути і більшим, якщо виявиться, що пішохід-порушник знаходився у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. А за провокацію ДТП пішохід повинен буде сплатити 680 грн.

Які штрафи були раніше

У більшості випадків пішохід, що порушив ПДР, відбувався лише попередженням. Однак, якщо провину таки доводили, то покарання було у рази меншим. До прикладу, перехід проїзної частини у невстановлених місцях карався штрафом у 51 гривню. Якщо ж людина перебувала у стані сп’яніння, то штраф становив 136 гривень. А от за спричинення аварійної обстановки накладали штраф у 170 гривень.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.