SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Перехворіли ковідом? Не розслабляйтесь – можна захворіти повторно. 2021-й може бути важчим, ніж 2020-й – висновок ВООЗ

Сьогодні в стаціонарах Львівської області лікують 1240 пацієнтів із Covid-19. За попередню добу в області провели 1792 дослідження на коронавірус, з них – 525 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 66573 осіб. Попри певну стабілізацію ситуації із захворюваністю, медики закликають не втрачати пильності та наголошують – перенесена хвороба не є гарантією того, що людина не захворіє вдруге.

«Згідно з соцопитуванням, яке ми проводили на google платформі серед мешканців Львівщини, зголосилося 53 людини, які повторно мали зареєстрований коронавірус. Вірус  мутує, змінюється і власне той набутий імунітет після хвороби теж знижується, він, на жаль, недовговічний»,-  розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Та додала, що найбільшу небезпеку становлять люди, які добре себе відчувають, але вже є носіями вірусу.

Медик зазначає, що людина починає виділяти вірус за 2 дні до початку клінічних симптомів. Власне такі люди найбільше наражають на небезпеку навколишніх. 

Також люди, в яких захворювання протікає у легкій формі, або безсимптомно можуть заразити людину життя якої обірветься через коронавірус. Так, станом на сьогодні ця небезпечна недуга вже забрала життя понад 1900 мешканців області.

Методи захисту залишаються ті ж – правильно одягнута захисна маска, гігієна рук та соціальна дистанція. Якщо ж вже особа захворіла, має ознаки ГРЗ – звертається до лікаря, лікар – обстежує такого пацієнта на коронавірус та надає необхідну медичну допомогу. У випадку отримання позитивного ПЛР тесту усі контактні особи з хворим мають залишитися вдома на 14 днів.

«Іншої формули не існує. Тому бережіть себе, своїх рідних та навколишніх», – зазначила Наталія Іванченко.

Додамо, у Всесвітній організації охорони здоров’я припускають, що другий рік пандемії коронавірусу може виявитися важчим ніж перший. Це пов’язано з мутацією COVID-19.

Що заявили у ВООЗ

В Організації зауважили, що передача вірусу від людини до людини прискорилася. Про це заявив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Раян, повідомили на сторінці ВООЗ у твіттері.

“Ми вступаємо в другий рік (пандемії – ред.), він може бути навіть важчим, враховуючи динаміку передачі вірусу і деякі проблеми, які ми спостерігаємо,” – сказав Раян.

За його словами, у Північній півкулі, а особливо в Європі та Північній Америці, фахівці спостерігали “ідеальний сезонний шторм – холод”. Мовиться про те, що люди заходили у середину приміщень, де відбувалося “соціальне змішання”.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.