SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

В результаті незаконного збору для подальшої реалізації щорічно в Україні за сезон (лютий-травень) знищується велика кількість ранньо­квітучих, занесених до Червоної книги України видів рослин, зокрема, підсніжника біло­сніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового тощо.

З метою збереження первоцвітів, посилення державного контролю за охороною, збереженням та відтворенням біологічного різноманіття рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення видів рослин та виконання Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» місцевий відділ Національної поліції України та орган місцевого самоврядування вживатимуть дієвих заходів щодо охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих і реліктових рослин.

Одночасно повідомляємо, що торгівля первоцві­тами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією рослин. Не купуйте первоцвіти! Не підтримуйте незаконну торгівлю! Громадяни, будьте свідомі і не губіть декоративні дикоростучі рослини. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного комплексу, є їх невід’ємною частиною та потребують нашого захис­ту. Купуючи букетики пролісків, підсніжників чи пучечки конвалії, ви нічим не кращі за порушників, адже платите людям, які крадуть красу у весни, у нас з вами, у прийдешніх поколінь!

Відродити зниклі види, які «творились» десятки тисяч років не людиною, а природою неможливо. Керівників міських ринків зобов’язано не допускати реалізації на територіях ринків рідкісних видів дикористучих та ранньоквітучих рослин. Відділу освіти Червоноградської міської ради рекомендовано провести відповідну роз’яснювальну роботу серед учнів навчальних закладів щодо охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих рослин і реліктових рослин – первоцвітів.

При виявленні фактів продажу первоцвітів інформувати право­охоронні органи. Представники громадськості також можуть долучатися до проведення даних заходів.

Заступник міського голови Червонограда з питань діяльності виконавчих органів ради Володимир КОВАЛЬ.

Джерело – Новини Прибужжя

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.