SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Не пали! Сплять зайченята

18 березня рятувальники Червонограда знову виїжджали на місце спалювання сухостою. Під час гасіння пожежі сухої трави на відкритій території в с. Добрячин Сокальського району пожежники 33 ДПРЧ м. Червонограда врятували одного із мешканців лісу, а саме — зайчика, та перенесли його у безпечне місце.

Додамо, Поліція Львівщини нагадує про адміністративну відповідальність за спалювання сухої трави

З приходом весни мешканці починають роботи на полях, городах, подвір’ях, які нерідко супроводжуються спалюванням залишків листя, сухої трави та сміття. Нажаль, непоодинокі випадки, коли це приводить до загибелі людей.

Так, 22 жовтня 2019 року, у полі в Бродівському районі виявлене обгоріле тіло літньої жінки. Як попередньо встановили поліцейські, на території свого домогосподарства вона спалювала суху траву. В якийсь момент на жінці зайнявся одяг і самостійно збити полум’я вона не змогла. 10 березня 2020 року схожий випадок стався у Сокальському районі області – тоді, спалюючи сухостій у полі, загинула 81-річна пенсіонерка.

Правоохоронці вкотре нагадують про неприпустимість спалювання сухої трави – цим ви не лише завдаєте шкоду довкіллю, але й піддаєте небезпеці життя та здоров’я, як власне, так і оточуючих. Також нерідкі випадки, коли спалювання сухостою призводить до масштабних пожеж, під час яких горять будинки, господарські приміщення та гинуть тварини.

Зазначимо, що самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається накладенням штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 170 до 340 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 850 до 1190 гривень).

Джерело – Поліція Львівської області

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.