SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Майже 400 об’єктів від Львівщини планують модернізувати у перший рік нової державної програми з термомодернізації

Про нову 5-річну програму термомодернізації, яку запропонував Президент Володимир Зеленський, 11 лютого йшлося на Конгресі місцевих та регіональних влад у Харкові.

Як повідомив у своєму телеграм-каналі голова Львівської ОДА, Максим Козицький, офіційно вона має стартувати наступного тижня, після відповідної постанови Уряду. Загалом, програма триватиме щонайменше 5 років, а оновити за цей час потрібно до 50 тисяч багатоквартирних житлових будинків по всій країні.

“Ми маємо успішні приклади термомодернізації житла на Львівщині, адже подібні державні та місцеві програми співфінансування вже діяли у попередні роки. Зараз уряд їх проаналізував та об’єднав у єдину державну програму в межах Великого будівництва. Планується, що вже за перший рік термомодернізація житла дозволить суттєво зменшити витрати на комунальні послуги для майже 700 тисяч українських родин. Це, за підрахунками урядовців, – 600 тисяч квартир або 30 млн кв. м. житла. Так наступного опалювального сезону майже 1,5 мільйона українців зможуть економити на комуналці 30-50%. Що таке зекономлені гроші? Це ті кошти, які кожна людина зможе витратити на інші потрібні речі та стимулювати місцевий ринок,” – зазначив очільник області.

Реформа термомодернізації дасть змогу державі на 2,5% скоротити імпорт газу. Це важливо, коли держава-агресор використовує газ як зброю. Також ця програма створить до 170 тисяч нових робочих місць у громадах.

Аби максимально забрати з громадян фінансове навантаження, держава планує з держбюджету виділити на цю програму 140 млрд кредитних коштів, які надаватимуть як кредити для органів місцевого самоврядування під 3% річних через Укрфінжитло. Участь у першому етапі програми зможуть узяти будинки, зведені до 1990 року.

Львівщина вже подала пропозиції для термомодернізації на 390 високоповерхівок.
Найбільше заявок – з Львівського, Червоноградського та Стрийського районів.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.