SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Львівська облрада скерувала 5 мільйонів гривень для тероборони

16 лютого на позачерговій сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки, яку розробили в департаменті цивільного захисту Львівської ОДА.

Відтак народні депутати підтримали рішення скерувати для першочергових потреб територіальної оборони Львівської області 5 мільйонів гривень. Цей фінансовий ресурс скерують на матеріально-технічне забезпечення місць-дислокацій батальйонів тероборони.

Надалі будуть здійснювати додаткове фінансування в межах нової програми підтримки бригади Сил територіальної оборони Львівської області.

Разом з тим, депутати прийняли рішення про надання на пільгових умовах в оренду приміщення відділення паліативної допомоги Немирівської міської лікарні. Площа приміщення – 754 м2. У ньому буде тимчасово розміщений Яворівський батальйон 103-ї бригади Сил територіальної оборони Львівщини.

«У мирний час ми працюємо із загрозами природного, техногенного і соціального характеру. На них реагують рятувальні підрозділи ДСНС, правоохоронні органи, підрозділи медицини катастроф, аварійні бригади об’єктів життєзабезпечення тощо. В особливий період додається загроза можливої військової агресії, можливих терактів, руйнувань адміністративних будівель. Тоді ж починають працювати спеціалізовані служби. Загалом їх на Львівщині 12», – розповів Ігор Туз.

За останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. В цілодобовому режимі працює оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту.

Продовжується оповіщення керівного складу області: керівництва РДА, територіальних громад. За лічені хвилини департамент може оповістити одночасно 7700 керівників всіх рівнів області.

«В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», – додав директор департаменту.

Завершується робота з інвентаризації укриттів та сховищ на території області. Загалом, станом на зараз проінвентаризували майже 90% захисних споруд. На Львівщині є 937 сховищ, майже 170 тисяч найпростіших укриттів. До них переважно належать підвали житлових будинків. 

Оповіщення населення здійснюють також в межах ефіру радіомовлення «Суспільного Радіомовлення», ЮА Львів, Перший Західний та 16 місцевих каналів, які транслюють інформацію цивільного захисту.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.