SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
«Львівгаз» планує підвищити тариф на доставку газу у 2,5 раза? НКРЕКП спростувала інформацію про стрімке підвищення тарифів на розподіл газу

Енергетичний регулятор спростував інформацію про стрімке підвищення тарифів на розподіл природного газу, які останнім часом з’являються у засобах масової інформації. Крім того, НКРЕКП перевірить заяви облгазів на предмет маніпуляцій.

Позиція Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розміщена на офіційному сайті регулятора.

“Наявні у ЗМІ повідомлення про нібито зростання тарифів на розподіл природного газу є неправдивими”, – зазначили у НКРЕКП.

Комісія нагадує, що згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні попереднього року.

“Жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось. А навіть гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів”, – наголосили у НКРЕКП.

Наміри окремих операторів газорозподільних мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані, додали у комісії. Енергетичний регулятор затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне – інтересам споживачів.

“Обґрунтованість усіх проектів розрахунків, наданих до НКРЕКП, буде ретельно перевірена. Досвід минулих років свідчить, що тарифи на розподіл природного газу затверджуються у розмірах, які значно нижче, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільчих мереж (облгазів). Немає підстав сумніватися, що так буде і в цьому році”, – додали у пресслужбі комісії.

Нагадаємо, нещодавно з ЗМІ було повідомлення про те, що львівський оператор газорозподільних мереж АТ «Львівгаз» планує підвищити вартість доставки газу для споживачів у 2022 році у майже 2,5 раза. Пропонований тариф має затвердити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як вказано у пояснювальній записці до проекту рішення, у 2022 році «Львівгаз» пропонує підвищити тариф на доставку газу для споживачів із 1,68 грн/м3 до 4,18 грн/м3 (без ПДВ, що становить 20% від базового тарифу) за місяць. У компанії кажуть, що нинішній тариф є економічно не обґрунтованим, а підвищення дозволить збільшити зарплату для працівників «Львівгазу», модернізувати більше застарілих газових мереж, компенсувати збільшення обсягів витрат на розподіл газу через інфляцію та збитки компанії через те, що у попередні роки тариф був економічно не обґрунтований. Також у новому тарифі мають передбачити кошти на встановлення нових індивідуальних лічильників газу або ремонт старих.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.