SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Лісничі закликають не зривати первоцвіти: порушникам загрожує штраф від 1700 гривень

У зв’язку із наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин. Підсніжники, проліски, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у лісах області. Як зазначають лісничі ДП «Рава-Руське ЛГ» саме ці квіти стають об’єктами недбалого ставлення людини, а також способом заробітку.

Лісничі наголошують, зривати первоцвіти не можна.

«Перші весняні квіти напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Квіти лікують птахів і тварин. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає знищити 45-60 насінин. А це відсутність нових рослин»,-  інформують у ДП «Рава-Руське ЛГ».

Так, з метою збереження природного біорізноманіття ДП «Рава-Руський лісгосп» на території лісових масивів створив ботанічний заказник загальнодержавного значення «Волицький, заповідне урочище «Немирів» та регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя».

Державне підприємство не проводить на цих об’єктах лісогосподарську діяльність, але лісова охорона здійснює повсякденний контроль за збереженням заповідного довкілля.

«З року в рік у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Чинне законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за збирання, знищення чи пошкодження червонокнижних рослин»,- наголошують лісничі.

Розмір штрафу – від сто до двохсот п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.

Зазначимо, що з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги.

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.