SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Команда школярів «IMPROVEpu» з Сокаля змінюють своє місто, не відкладаючи на “потім”

Освітній проєкт «Відкривай Україну» розповідає про підлітків, які змінюють свої міста і села. Цього разу – про команду школярів «IMPROVEpu» з Сокаля на Львівщині, які вирішили розповісти про своє містечко для туристів. Це учні Сокальського ліцею №1 ім.Олега Романіва.

У центрі міста вони встановили туристичну інформаційну стелу біля міської ради Сокаля, недалеко від фонтану. З неї можна дізнатися загальну інформацію про місто, окремо про пам’ятки архітектури⛪️ та визначні місця, що позначені на карті. До кожного об’єкту є qr-коди, просканувавши які, ви потрапляєте на онлайн-платформу http://mapa.sokal.lviv.ua/. Окрім розширеної історичної довідки, на сайті знаходяться цікаві відеоролики, в кожному є ілюстрована легенд, чи цікавий факт.

Ось деякі з них:

Приємним бонусом встановленої стели є безкоштовний wi-fi.

Як розповіли школярі, у реалізації проєкту їм допомогла влада міста та району, спонсори, а також вчителі та краєзнавці. Тексти для стели та сайту формували учасники команди, досліджували та вивчали різні праці, зокрема й іншомовні. Спілкувалися з Оксаною Романів-Тріскою, Оленою Замойською про будівлі, щодо яких є певні сумніви або замало інформації, а також із Галиною Гібляк.

«Це лише перший етап проєкту. Наш проєкт допоміг комусь повернути важливі спогади, а комусь взагалі дізнатися історію міста. Люди зупиняються, читають, радіють, плачуть (бо приємно здивовані). Школярі кажуть, що не думали, що у нас така історія, стільки людей, стільки подій. А для старших – це просто ностальгія, наплив спогадів», – кажуть у команді «IMPROVEpu».

Підлітки поділились враженнями:

«Однозначно наше життя змінилося, ми стали ще відповідальнішими, дорослішими, амбітнішими. Школярам, які будуть брати участь у майбутньому, ми б порадили не боятися мріяти, бо мрії здійснюються, варто лише повірити та зробити перші кроки».

Довідка.

“Відкривай Україну” – є комплесним проєктом із освітньою і конкурсною складовою. Географія проєкту охоплює всію Україну – учасниками можуть стати і школярі великих міст, і маленьких сіл. В проекті може взяти участь команда із 10 учнів 7-11 класів.

В проекті діє формула “1 школа – 1 команда”. Освітній проєкт «Відкривай Україну» навчає підлітків втілювати свої ідеї та задуми і змінювати цим свої школи, міста та всю Україну. Гейміфікована освітня пригода проходить на онлайн платформі та навчає школярів навичок ХХІ століття, таких як: робота в команді, комунікації, робота з ідеями, лідерство, проєктний менеджмент та ін.

Освітня частина проєкту складається з онлайн навчання учнів, вчителів через інтерактивну онлайн платформу http://vidkruvai.com.ua/ , і оффлайн навчання для регіональної команди, підлітків малих міст, команд-фіналістів та вчителів. Вся онлайн програма буде доступна для гостей сайту після проходження курсу учасниками проєкту.

Онлайн навчання проходитиме в 2 етапи, концепцію якого розробляють партнери із Києво-Могилянської бізнес школи. Головна ідея навчання підлітків полягає в тому, аби надати знання та можливість потренувати навички через інтерактивний сценарій. Він буде проводити учасників через такі теми, як командоутворення, робота з ідеями, зовнішні комунікації, китичне мислення, проектний менджмент. Це приведе до здійснення власних проектів учасниками на двох рівнях – шкільний проєкт, проєкт міського значення.

Джерело – Освітній проєкт “Відкривай Україну”

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.