SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Коли вірус попадає в організм, він проходить три основні стадії, – Роман Швед

Головний лікар Сокальської ЦРЛ, який перехворів коронавірусною інфекцією, відповів на запитання про перебіг хвороби.

“У випадку, коли вірус попадає в організм, він проходить три основні стадії. На який термін (в днях) припаде той чи інший період, залежить від Вашого імунітету, генетичної схильності до тромбозів, супутньої патології (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма, варикоз, новоутворення і т.д), деякі вчені заговорили, що навіть від групи крові.
Перша стадія вірусемії – період, коли вірус проникає в організм. В сердньму ця фаза триває від 5 до 10 днів. В цей період піднімається температура, відбувається набряк слизової носа (втрата смаку та запахів), збільшуються підщелепні чи шийні лімфатичні вузли, з’являється дуже сильний головний біль, відраза до їжі, нудота, блювота, пронос (все індивідуально). В цей період вистачає загального аналізу крові, який вказує на прояв вірусу (нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія,тобто зниження показників; д-димери на початковій стадії не зміненні чи помірно). Далі, в цей період приєднується бактеріальна флора, часто це буває з 4-10 дня від початку хвороби. В загальному аналізі крові підвищуються лейкоцити, ШОЕ. З 7-го захворювання можна зробити тести на підтвердження вірусу COVID-19. Якщо імунітет достатній, ковід зупиняйтеся на першій фазі.
Друга – легенева фаза. Починається, як правило, з 10-го дня від початку захворювання (хоча, це також дуже індивідуально. Все залежить від імунної системи та супутніх патологій). В цей період може з’явитися гіпоксія (нехватка кисню). В цей час дуже важливим є проведення контролю сатурації пульсоксиметром (норма 98-100%). З’являються патологічні зміни на рентгені та КТ. Може розвинутись гострий респіраторний дистрес-синдром.
Третя фаза – фаза надмірного запалення (відповідь людини на запалення). Третій фазі характерний прояв цитокінового шторму. В цей період значно збільшується смертність від тромбозу (інфаркт легені, серця, інсульт і т.д). В лабораторних аналізах з’являється високий приріст д-димера (ризик тромбозу судин), прокальцитоніну (приєднується вторинна інфекція), С-реактивного білка (реакція на запалення), інтерлейкіну 6 (прояв цитокінового шторму), ЛДГ і т.д.”

Окрім COVID-19, за словами Романа Шведа, існують ще інші захворювання – вони нікуди не зникли, тому консультуйтесь зі своїм сімейним лікарем.

“І ще одне- пам‘ятайте про медиків! Ваша підтримка зараз їм дуже потрібна, вони також люди…”- доповнив головний лікар Сокальської ЦРЛ.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.