SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Іваньки – місце трагедії і звитяги

3 жовтня на місці колишнього села Іваньки, що на території Белзької громади,Червоноградського району, відбулися поминальні заходи біля братської могили воїнів УПА та каплиці, збудованої в пам’ять про спалене село.

Щороку на цьому священному місці збираються представники влади, громадськості, духовенство, щоб вклонитися пам’яті безневинних жертв комуністичного режиму.

Поминальну панахиду відправляли священнослужителі: о.Володимир, о.Петро, о.Іван та о.Володимир біля каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, опісля відбувся урочистий концерт місцевих народних колективів.

Також до присутніх звернувся уродженець Іваньків Степан Івасейко: «Саме такі приклади патріотизму та відданої любові до рідної землі повинні вчити прийдешні покоління поважати своїх героїв і пам’ятати про ту найвищу ціну за незалежність нашої Держави, яку довелося заплатити упівцям – ціну людського життя»,- зазначив Степан Іванович Івасейко.

Як зазначили у Червоноградській РДА, завдяки Степану Івасейку, 32 роки тому, вперше відбулись поминальні заходи на місці спаленого села. Також цей чоловік є автором і будівничим меморіального комплексу, який встановлено на місці спаленого села Іваньки.

Додамо, 28 серпня 1944 року московсько-більшовицькі загарбники стерли з лиця землі село Іваньки. А 29 серпня 1944 року, біля уже спаленого села, відбувся один з найбільших боїв УПА з більшовиками. Архівні джерела стверджують, що у тому бою загинуло близько 500 більшовицьких солдатів. Наші втратили 14 убитих (вони поховані в іваньківській братській могилі), 4 тяжко і 7 легко поранених.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.