SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Голосування на місцевих виборах: що необхідно знати

25 жовтня в Україні пройдуть чергові та перші місцеві вибори. Виборці Львівщини обиратимуть депутатів місцевих рад — Львівської обласної, 7 районних, 39 міських, 16 селищних і 18 сільських, а також міських, селищних і сільських голів.

За словами начальниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, Центральна виборча комісія постановою від 2 жовтня затвердила форму і текст плакатів, що роз’яснюють порядок голосування на місцевих виборах і відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори.По одному примірнику таких плакатів розмістять на кожній виборчій дільниці у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним.

“Зокрема, на плакаті 1 в ілюстративній формі роз’яснено, як виборцю отримати виборчий бюлетень, правильно заповнити його і що робити, якщо виборець припустився помилки, його заповнюючи, – зазначила Зоряна Павлів. – Також акцентовано увагу на тому, що голосування проводиться 25 жовтня з 8:00 до 20:00 год.
На плакаті 2 роз’яснено, що заборонено робити на місцевих виборах і яка відповідальність передбачена статтями Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні порушення за порушення законодавства про місцеві вибори, виборчих прав виборців, кандидатів, місцевих організацій політичних партій – суб’єктів виборчого процесу”.

Окрім того, очільниця львівського Реєстру виборців додала, що в нижньому правому куті плакатів розміщується матричний двовимірний QR-код для переходу за посиланням з мобільних пристроїв на доступні формати плакатів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), що забезпечують переклад інформації, відображеної на плакаті, на українську жестову мову, відтворення інформації в аудіоформаті та спеціальному текстовому цифровому форматі, доступному для осіб з порушеннями зору.

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.