SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Дискусії, звинувачення та блокування трибуни на сесії Сокальської міської ради – як результат – Волицька громада і далі без старости

5 лютого відбулось друге засідання V сесії VIII скликання Сокальської міської ради ОТГ. На ньому було прийнято ряд важливих рішень.

Серед них – Про затвердження програми будівництва, реконструкції та ремонту доріг громади Сокальської міської ради на 2021 рік; Про призначення на посаду директора комунальної установи “”Центр надання соціальних послуг”; Про внесення змін до структури апарату та загальної чисельності Сокальської міської ради та її виконавчих органів і ін.

Одним із найгостірших питань було питання призначення старост у громадах Волицького та Хоробрівського старостинств. Оскільки на грудневій сесії у 2020 році було затверджено 17 з 19 старост, депутати до призначень повернулись на даному засіданні.

Як розповів під час розгляду питання Сергій Касян, він їздив до Волицького та Хоробрівського старостинських округів для громадських слухань. Відтак, Сокальський міський голова висунув на посаду старости Волицього старостинства – Білик Надію Павлівну. Кандидатці, відповідно, було надане слово для виступу.

На підтримку колишньої сільської голови приїхало чимало жителів даної громади, як кандидата на посаду старости. “За” неї висловилися і депутати – Олег Іванчина та Володимир Пограничний.

Але рішення прийнято не було. За результатами голосування “За” Надію Білик проголосувало 17 депутатів з 34 зареєстрованих.

Це обурило Волицьку громаду, яка приїхала, щоб нарешті вирішити дане питання по старості. Бо, фактично, з грудня 2020 року в ній нема керівника. Люди з зали почали викрикувати на адресу депутатів фрази на кшталт “Ви працюєте у чиїхось інтересах чи в інтересах громади?”, “Ганьба депутатам!”.

Але, незважаючи на вигуки в залі, міські обранці перейшли до наступного призначення – старости Хоробрівського старостинського округу. Сергій Касян висунув кандидатуру Сави Володимира Йосиповича. Після чого депутати заслухали його слово.

На підтримку даного кандидата виступив депутат Веклин Михайло. Він закликав колег до єдності, оскільки селам як Волицької громади, так і Хоробрівської, потрібен староста.

Відтак “За” Володимира Саву свій голос віддали 18 депутатів з 34. Рішення було прийнято.

По призначенню старости Хоробрівської громади, голова зачитав лист-звернення 18 депутатів, щоб внести на розгляд сесії Сокальської міської ради кандитатуру Коханчука Олега Михайловича на посаду старост сіл Волиця, Комарів. Після виступу кандидата, обранці перейшли до голосування, яке також супроводжувалося вигуками Волицької громади “Ганьба!”. Люди, які приїхали на підтримку Білик Надії заблокували трибуну, погрожуючи зірвати голосування. Тож Сергій Касян оголосив 15-тихвилинну перерву для врегулювання ситуації, що склалася.

Відтак “за” Коханчука Олега проголосувало 17 народних обранців. Рішення про обрання старости Волицької громади було не прийняте, тож його розгляд перенесли на наступну сесію.

Засідання сесії доступне за посиланням:

Фото – Сокаль і Сокальщина

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.