SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Чому закрили ПП “Угринів-Долгобичув” і коли його відкриють знову?

Основною причиною закриття пішого переходу на пункті пропуску “Угринів-Долгобичув” стала неспроможність органів місцевої влади з українського боку кордону створити належні умови для подорожуючих.

На цьому в інтерв’ю Укрінформу наголосив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“У пункті пропуску “Угринів-Долгобичув” у тестовому режимі впродовж останніх трьох років існував піший перехід. На сьогодні польська сторона вирішила припинити пішохідний рух, оскільки українські органи місцевого самоврядування не спромоглися протягом цього періоду забезпечити належні умови для подорожуючих. Поки українська сторона не виконає своїх зобов’язань, рух не відновлять. Є певні стандарти, і їх треба поважати”, – підкреслив Дещиця.

Він повідомив, що після закриття пішохідного переходу на пункті пропуску “Угринів-Долгобичув” на спільному кордоні цей вид перетину кордону залишиться лише на пункті пропуску “Медика-Шегині”. Утім, у планах є відкриття пішохідно-велосипедного коридору у новому прикордонному пункті “Нижанковичі-Мальховичі”.

Коментар стосовно пішого переходу “Угринів-Долгобичув” залишив і депутат Львівської обласної ради Сергій Касян на особистій сторінці у facebook.

“МПП “Угринів-Долгобичув” повинен працювати як в автомобільному та і пішому режимі пропуску.

Нагадаємо в 2012 році цей найпівнічніший пункт перетину кордону на Львівщині був відкритий для обслуговування вболівальників до “Євро-2012”. Офіційно відкрили його у 2016.

МПП розміщений з польської сторони, недалеко від Долгобичува, що належить до Люблінського воєводства Польщі.

Найближчим населеним пунктом в Україні до цього КПП є село Угринів у Сокальському районі, за 11,5 км від межі Волинської області. До речі, саме на цій прикордонній території раніше проводили фестиваль “Кордон – Європейські дні добросусідства”.

З самого початку пункт пропуску повинен був бути виключно автомобільним. Але, оскільки спочатку сюди їхало мало автобусів, то одну смугу руху переробили під піший перехід, який почав діяти з 1 липня 2015 року. Протягом доби митники пропускали на ньому до 120 осіб.

З 1 січня 2019 року в силу різних обставин цей експеримент, на жаль, був припиннний. Зараз в Україні діє лише один піший пункт пропуску на кордоні з Польщею – у Шегинях.

4 червня 2020 року на черговій сесії Львівської обласної ради було проголосоване рішення про виділення 350 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації з облаштування інфраструктури МПП “Угринів-Долгобичув” з української сторони.

На даний момент ПКД розробляється.Таким чином, є очікування, що після створення належних умов перебування подорожуючих на прикордонних теренах Сокальщини, питання відновлення пішого переходу буде поставлене на порядок денний польсько-українських відносин.

Одним із своїх першочергових завдань я ставлю вирішення питання побудови даної інфраструктури, згідно із ПКД, спільно із громадою і депутатами різних рівнів, а також залучення інвесторів для розвитку даної території.

Вважаю, що відновлення пішого переходу стане додатковим поштовхом для розвитку прикордонних територій нашої Сокальської ОТГ і повітів Республіки Польща,” – написав Сергій Касян.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.