SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червонограду – 70! Коли, як і де проходитиме святкування дня міста?

Святкування дня міста в Червонограді триватиме вродовж трьох днів 26, 27 та 28 червня. Організатори запланували чимало цікавих заходів та локацій, як для мешканців міста, так і для гостей. Про це розповіли 15 червня на брифінгу у міській раді.

26 червня розпочнеться фестиваль ремесел та правової освіти.

“26 червня відбудеться підсумковий захід в рамках реалізації проекту за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль покликаний репрезентувати те, що відбувалося від березня у 5-ти областях України, де працювало 5 наших команд. Фестиваль називається “Горна державності. Громадянська освіта через історію ремесел”. Ідея проведення даного фестивалю виникла в 2020 році!,” – зазначила Наталія Костишин, директор Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ідею фестивалю ремесел та правової освіти підтримали – Харківщина, Чернівеччина, Тернопільщина, Полтавщина. Він проходитиме на території Палацу Потоцьких впродовж 2-х днів 26-27 червня. І всі заходи розділені на два напрямки – “Громадянська освіта. Права людини”, “Ремесла. Розвиток гончарства в нашому регіоні”.

Як зазначив Сергій Івашків, сам фестиваль буде насичений різними майстер-класами, пов’язаними з гончарством. Для цього запрошені з усієї України більше 20-ти гончарів. Додатково будуть показові уроки з ляльки-мотанки, бісероплетіння, соломоплетіння, завітають зі своїми роботами майстрині сокальської вишивки та фольклорні ансамблі району. Кульмінацією дійства, ближче до вечора 26 червня, стане вогняна скульптура стилізована під сокальську кераміку.

За словами заступниці міського голови Надії Земницької, святкування дня міста в Червонограді розпочнеться з молебну у церкві св.Юрія в монастирі отців Василіан.

Андрій Процик, начальник відділу культури Червоноградської міської ради ТГ, розповів, що концертна програма розпочнеться в неділю, 27 червня, о 17 год за участю місцевих виконавців, потім виступлять відомі гурти. Хто саме запрошений з артистів, наразі організатори тримають в таємниці.

Святкових локацій буде декілька. Зокрема – дитяча (на якій розважатимуть малечу аніматори, ростові ляльки і ходулісти), камерного співу (попередньо це церква св. Володимира), панельних дискусій (теми – наскільки Червоноград може культурно розвиватись, політичне життя в місті) та інші.

Деталі свята організатори обіцяли повідомити згодом.

Партнерами стали Асоціація рад Львівщини та Львівські ярмарки.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.