SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Червоноградським поплетушкам” – 5 років!

“Друзяки, дорога родино Червоноградські поплетушки, ось уже нам 5 років! Вітаю кожного з нас з тим, що ми знайшлися, що стали ріднею, що не зламалися,” – написала на сторінці волонтерів міської організації координатор Оксана Яблонська.

Постійне місце дислокації “Червоноградських поплетушок” – фойє Народного дому Червонограда. А плетіння маскувальних сіток триває з липня 2015 р. Першу сітку виконали на замовлення лікарів, котрі працювали у зоні АТО. Основу для неї виготовили в’язні Сокальської виправної колонії. 

Волонтери за 5 років створили 11 200 м.кв.сіток, кожна з яких рятує життя наших найдорожчих захисників.

Небайдужі чоловіки і жінки спільно виконують замовлення для різних бригад, обмінюються матеріалами для роботи. Згодом, їм почали надсилати для сіток обрізки камуфляжні та білі. І це свого часу пришвидшило роботу, бо мали з чого плести. Раніше доводилося скуплятися на «секонд-хендах».

“З кожним відправленням на Схід, окрім сіток, додаємо у посилочки також зв’язані жінками шкарпетки фасону «Бумеранг». Вони є універсального розміру і зручні для берців. Хлопці виготовляли саморобні буржуйки для 81, 128 і 79 бригад. Звісно, передаємо бійцям і різні продукти, каву, закрутки і смаколики: на Різдвяні свята пекли домашнє печиво, ліпили вареники, було  до 30 відер» – зазначила пані Оксана.

На час карантину волонтери були вимушені призупинити створення маскувальних сіток за участі усієї команди Червоноградські поплетушки, але вони не зупинились повністю. Два хлопці Андрій Шевчук та Іван Прокопчук плетуть тепер сітки лише вдвох за всю команду, але дуже продуктивно і дуже швидко!

У червні цього року чергові три сітки добігли до прикордонників на Донеччину.

“На моє запитання чи підійшли по кольору сітки, відповідь була “Якраз те, що треба! Велике дякуємо”. І наше велике ДЯКУЄМО нашим захисникам! А Андрієві і Іванові – респект від нас усіх і уважуха. Дай Бог вам, хлопці, здоров’ячка!” – ділиться радісно на сторінці у facebook Оксана Яблонська.

“Кожна з наших сіток ще й є своєрідним витвором поплетушечного мистецтва – двох однакових не буває” – зазначає координатор.

У грудні 2019 року, перед днем Волонтера, групу ”Червоноградські поплетушки” номіновано на Волонтерську премію Євромайдану SOS – 2019.

“Друзі, люблю кожного з вас, пишаюся дружбою з вами, прошу в Бога здоров’я для кожного з вас! Дорога моя родино, хай все у всіх завжди буде добре і миру нам усім після перемоги! Завдяки вам усім – ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!” – на сторінці “Червоноградських поплетушок” написала Оксана Яблонська.

Додамо, приєднатися до дружної родини можна і зараз, перейшовши за посиланням Червоноградські поплетушки та Оксана Яблонська.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.