SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червоноградський ринок працюватиме! Але умови роботи інші

Червоноградська міська рада повідомляє про те, що Червоноградський ринок знову запрацює 2 травня. Його відкриють із дотриманням усіх вимог. Працюватиме на час карантину тільки крита частина.

Ситуацію прокоментував керівник ринку Сергій Воєвода:

“Провели збори з підприємцями. Було запропоновано відкрити ще продовольчу площу, що знаходиться біля критого ринку. Проте підприємці чекатимуть зняття карантину, тоді приступлять до роботи. Тому плануємо відкривати тільки критий ринок. Сьогодні зранку, 30 травня, ми розпочали монтування екранів відповідно до карантинних норм. Частину робить адміністрація за кошти підприємства, іншу – підприємці за свій кошт. Будемо міряти температуру на вході, пропускатимемо людей згідно з вимогами: одна людина на десять квадратних метрів, та дотримуватись інших умов.
На ринку також будуть представники Держпродспоживслужби, які контролюватимуть процес та надаватимуть дозволи на функіцонування ринку”, – наголосив Сергій Воєвода.

Нагадуємо, Міністерство охорони здоров’я встановило перелік обов’язкових вимог, які повинні виконуватися при роботі агропродовольчих ринків. 

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

Прийняті зміни дозволять забезпечити населення харчовими продуктами за доступними цінами. Крім того, будуть створені умови для збуту харчових продуктів, вирощених фермерами і сімейними господарствами, а також отримання ними доходів.

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, вже завтра відновити роботу зможуть 872 продовольчі ринки.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зазначив, що контроль за дотриманням продовольчим ринком протиепідемічних вимог покладено на представників Держпродспоживслужби. Зокрема, територіальні органи відомства мають забезпечити постійну присутність на кожному ринку не менше 2-х своїх інспекторів і щоденно проводити позапланові перевірки.

Згідно з прийнятими змінами, головний державний санітарний лікар України розробив та затвердив перелік вимог щодо профілактичних заходів протидії коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами та агропродовольчих ринках.

Зокрема:

  • наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;
  • допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);
  • проходження безконтактного температурного скринінгу;
  • наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;
  • кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. мторговельної площі;
  • відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);
  • проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;
  • відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;
  • забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися;
  • агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.

На Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено здійснення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог, а також обов’язкова присутність не менше двох інспекторів протягом всього часу його роботи.

Джерело – Червоноградська міська рада, Урядовий портал

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.