SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Аліменти, штрафи, комунальні: в Україні від 6 липня автоматично списуватимуть борги з банківських карт

В Україні з 6 липня повноцінно запрацювала процедура автоматичного списання боргів на вимогу державних і приватних виконавців. Зазначається, що автоматично списуватимуться борги за аліменти, житлово-комунальні послуги, зарплати та штрафи.

Для автоматичного списання банк має надати виконавцеві інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Відтак, виконавець знатиме, скільки коштів на рахунку боржника і зможе автоматично списувати лише необхідну суму, а не всі кошти. При цьому спрощується лише сама процедура списання боргу для якої, як і раніше, буде необхідне рішення суду.

Автоматично списувати борги з рахунків зможуть через ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк, ПроКредит Банк.

Зазначається, що ще 44 банки підключені до тестового режиму, 11 банків перебувають на стадії попередніх налаштувань для початку тестування. Таким чином, найближчим часом 62 з 73 банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.

Як раніше працювала система списання боргів

Якщо хтось заборгував гроші, зокрема аліменти, це потрібно довести в суді. Якщо після рішення суду боржник не повертає гроші, то починає працювати Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника. Але це складна процедура: щоб заарештувати рахунки їх потрібно знайти, тобто розіслати запити в усі 73 українських банки – пакет документів поштою.

При цьому банки могли не розкрити інформацію про стан рахунку боржника. А якщо розкрили, то виконавець знову був змушений відправляти поштою документи з вимогою заарештувати рахунки. За час цих процедур з рахунку вже могли зняти всі гроші.

Що тепер зміниться

По-перше, Національний банк ще в лютому вніс зміни до своїх правил: тепер банки зобов’язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них.

У Міністерстві юстиції зазначили, що для самого боржника тут теж є плюс: виконавець знатиме, скільки коштів на рахунку, і зможе заарештувати тільки потрібну суму, а не все, що є.

По-друге, Мін’юст затвердив наказ, згідно з яким банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді – через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

Відзначимо, для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання – вона буде автоматизованою.

Джерело – “Слово і діло”.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.