SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
З 16 листопада на Сокальщині відновлюють навчальний процес

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову про запровадження карантину вихідного дня та скасування адаптивного карантину. Ідеться про постанову від 11 листопада 2020 р. № 1100 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641”.

«Відтепер не буде встановлення різних рівнів епідемічної небезпеки в регіонах. Усі карантинні обмеження виникатимуть не як результат рішень комісій ТЕБ та НС, а виключно на підставі зміненої постанови», – пояснив під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Відтак, відсьогодні на всій території України діють однакові карантинні обмеження.

Зокрема, забороняється робота:

•          закладів харчування з 22.00 до 7.00, крім доставки та замовлень на виніс;

•          кінотеатрів, театрів із заповненістю понад 50%;

•          спортзалів і фітнес-центрів, якщо на 20 кв.м. знаходиться більше 1 людини;

•          закладів з розміщення, крім готелів і закладів соцдопомоги і реабілітації;

•          перевезення у пасажирському транспорті пасажирів більше, ніж кількість сидячих місць;

•          проведення заходів за участю понад 20 осіб (крім деяких спортивних заходів без глядачів).

З понеділка 16 листопада в усіх міських, сільських та селищних школах і закладах дошкільного, естетичного, спортивного виховання відновлюється повноцінне навчання учнів з 1 по 11 класи.

Заклади працюватимуть із дотриманням усіх попередньо затверджених епідемічних норм. Відтепер на всій території України заборонено відвідувати заклади освіти групам більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти, а також відвідувати окремі категорії закладів, 50% учнів і персоналу яких перебувають на самоізоляції. Відповідне рішення Кабінету Міністрів, ухвалене 11 листопада 2020 року, оприлюднено на Урядовому порталі.

Під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень пояснив, як діятиме карантин вихідного дня.

«Торгово-розважальні центри не повинні працювати у період карантину вихідного дня. Це стосується усіх торговельних центрів, без виключень, зокрема й «Епіцентру». Працювати у ТЦ мають право лише магазини, не менше 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, ліками, виробами медичного призначення чи ветпрепаратами і кормами», – зауважив Тарас Грень.

Він додав, що за порушення норм карантину відповідальність нестимуть самі підприємці.

«Наголошую, що адмінвідповідальності підлягають не особи, які закликають до порушення карантинних обмежень, а конкретні підприємці чи люди, які їх не виконують. Якщо порушується закон, правоохоронні органи мають відповідно реагувати», – зазначив заступник голови ОДА.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.