SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“На гостину до Урбанських” у Тартаківський палац  – туристичний сезон стартував! (розкішні фото очевидців)

15 серпня у Тартаківському палаці відбулося урочисте відкриття туристичного сезону.

Гостей привітали представники влади області, району та села Тартаків, де і розташований сама історична пам’ятка: голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління туризму і курортів облдержадміністрації Наталя Табака, голова БФ “Спадщина.UA” Ганна Гаврилів, Тартаківський сільський голова Степан Орловський.

“Стартували туристичні вікенди у Тартакові!Щовихідних впродовж місяця Тартаківський палацово-парковий комплекс запрошує гостей. За програмою слідкуйте на сторінці Тартаків / Tartakiv. Круто, коли місцева громада, ідейні натхненники Спадщина.UA / Heritage.UA та влада діють спільно заради порятунку пам’ятки та промоції історико-архітектурної спадщини.

Рекомендую запланувати собі подорож на Сокальщину із відвіданням Тартаківського палацу. Отримаєте інстаграмні фотолокаціі, пізнавальну екскурсію, мистецьку програму, а смачний перекус можна придбати у місцевих” – написала на своїй сторінці Наталя Табака після відвідин палацу.

“Туристичний сезон у Тартакові триватиме до середини жовтня.. Впродовж 16 серпня на території палацу діяв ярмарок, на якому свої вироби ручної роботи представляли майстрині з Червонограда з #Країни_hand_made . Це картини, ляльки-мотанки, намиста, медові пряники, мило та різні прикраси …

Спеціально до відкриття сезону у Тартакові оновили експозицію кімнати Урбанських,” – поділилась враженнями майстриня з #Країни_hand_made Галина Миньок.

Туристи, щоб побачити на власні очі велич історичної пам’ятки, з’їхались з різних куточків України і не тільки… Про це свідчать яскраві світлини у соцмережах.

“Намовляю,намовляю дуже ,перенести себе трохи в минуле. Трохи ближче до історії. Переспацеруватися тими місцями,послухати екскурсоводів,притулитися до тих стін і задуматися про те,що легко і бездумно втрачене дужже важко віднайти” – написала сокальчанка Олена Крижик.

“Не мала вчора часу на фото, бо хотіла сама палац побачити(була тут вперше) і допомагала до пізнього вечора охочим перевтілюватись у мешканців Тартакова початку минулого століття, ” – Маргарита Мельник.

“При всій моїй любові писати довгі тексти, напишу лише що
Тартаків / Tartakiv – це про любов, розміреність та спокій без гучних промов та шароварщини.
Хочеться посидіти, подумати, послухати та побути наодинці зі своїми думками.
Дякую кожному, хто був вчора частиною нашого спільного душевного вечора, ” – поділилася враженнями уродженка села Яструбичі, екскурсовод зі Львова Марія Бойко.

Купити можна було навіт фірмову каву!

В рамках заходу проводилися екскурсії, відбувся фортепіанний міні-концерт відомого львівського джазового піаніста Макса Лана. Кульмінацією вечора стало перше увімкнення освітлення Тартаківського палацу.

Щовихідних, впродовж цілого місяця, в селі Тартаків триватимуть дводенні тури, костюмовані дійства, фотосесії, концерти та багато іншого.

Додамо, проект із порятунку Тартаківського палацу розпочався минулого року. У липні 2019 року задля його порятунку зібрався перший в Україні табір-резиденція. Учасники табору «Тартаків&Тартак» упродовж тижня прибирали пам’ятку і навколишній парк XVІII ст. Пізніше провели благодійний аукціон для порятунку брами палацу.

Палац Лянцкоронських у Тартакові збудований у 19 столітті на рештках попереднього замку, що належав Потоцьким і був збудованим у 18 сторіччі. Лянцкоронські розбудували та реконструювали старий замок, зробили нову будівлю, надихаючись проектом монакського “Casino de Paris”.

У радянські часи палац спочатку використовувався для потреб колгоспу, а згодом аж до 1995 році – як приміщення школи. У 1996 значну частину будівлі знищено пожежею і зараз палац перебуває в аварійному стані.

У 2010 році вже були спроби відновити палац – його було віддано у концесію на 49 років. Але інвестор так і не приступив до виконання робіт.

У 2019 році місцеві активісти, волонтери та благодійники почали відновлювати палац. Зокрема, минулого року в замку діяла культурна резиденція “Тартаків і Тартак”, у якій участь взяв фронтмен гурту Сашко Положинський. Грант на цей проект виділив Український культурний фонд.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.