SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
В Червоноградському районі відзначають 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 26 квітня, в Україні відзначають 35-ті роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС. По всій країні відбуваються заходи з вшанування пам’яті героїв-ліквідаторів.

На сьогодні у Львівській області проживає 7648 осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них 1266 – діти. На їх підтримку реалізується низка програм. Так, з обласного бюджету виділяються кошти на матеріальну допомогу учасникам чорнобильської аварії.

У 2021 році на реалізацію регіональної ініціативи з питання забезпечення житлом ліквідаторів першої категорії передбачено 1 мільйон гривень. А на забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 4 мільйони гривень.

Зазначимо, що з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи триває підготовка до Міжнародних змагань з пожежно-прикладного спорту пам’яті Героїв Чорнобиля, які планують провести цьогоріч у травні.

За повідомленням Червоноградської міської ради, станом на 1 квітня 2021 року на обліку перебуває 302 громадян з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та користуються відповідними пільгами:
– 47 громадян – особи, які належать до постраждалих 1 категорії;
– 87 громадян – особи, які належать до постраждалих 2 категорії;
– 72 громадяни – особи, які належать до постраждалих 3 категорії;
– 13 громадян – дружини померлих із числа ліквідаторів, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
– 83 дитини, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, в тому числі 1 дитина з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Міський голова Сокальської ОТГ 26 квітня зустрівся з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, які проживають на території Сокальської міської ради. Він зазначив:

«Щороку в ці квітневі дні ми вшановуємо пам’ять тих, хто ціною свого життя зупинив Чорнобильську катастрофу, віддаємо данину шани живим. Аварія торкнулася долі мільйонів людей. Ми пам’ятаємо й пишаємося великим подвигом ліквідаторів. Ми вдячні вам за мужність, героїзм і самовідданість. Бажаю усім здоров’я, благополуччя, миру і добра! Нехай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи…».

Сергій Касян нагородив ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які проживають на території Сокальської ОТГ ювілейними орденами «За героїчний подвиг». Серед нагороджених: Роман Богуш, Василь Євуш, Євген Зотов, Роман Косевич, Роман Матвійко, Анатолій Смаль, Микола Прокопович, Богдан Чобіт, Василь Шульган, Зіновій Хома, Ігор Висоцький, Микола Мажуга, Митодій Миколайчук.

На території Сокальської ОТГ проживає 142 особи, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Присутні разом обговорили проблемні питання чорнобильців, які потребують вирішення. Це, зокрема, питання соціальних виплат, оздоровлення, державної підтримки ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.