SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Тарифи на Львівщині за доставку газу зростуть. З липня платитимемо більше

Із 1 липня відбудеться друга фаза підвищення тарифів за розподіл газу. Вартість доставки палива в платіжках в середньому зросте на 9,4%. Про це повідомляє консультаційний центр для населення ГазПравда.

Хоча раніше тарифи з липня планували збільшити одразу на 20%. Однак 24 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) внесла зміни до свого торішнього рішення, яким встановлювала нові тарифи на розподіл газу.

Через суттєве зниження ціни на газ (виробничі втрати і витрати газу займають значну частку в тарифі на розподіл), регулятор переглянув розмір підвищення тарифів.

Нагадаємо, як розраховується вартість доставки?
Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання.  
За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Відповідно до рішення НКРЕКП для АТ “Львівгаз” встановлено тариф у розмірі:

  • на період від 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно  – 1,08 грн з ПДВ
  • від 1 липня 2020 року – 1,33 грн з ПДВ

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.